در راستای برنامه های دهمین جشنواره اقوام ایران زمین ، بندرگز نیز دیشب میزبان موسیقی برتر سه گروه موسیقی گلستان، بوشهر و مرکزی بوده است.

به گزارش کناره ،طی عسگری رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان بندرگز در مصاحبه با خبرنگار کناره با عنوان این خبر افزود:  اجرای موسیقی در بندرگز با حضور سه گروه موسیقی مطرح کشوری، گروه موسیقی استان بوشهر به سرپرستی آقای آقایی ، گروه موسیقی اهوراییان ( دف و کوبه ) به سرپرستی آقای پوراکبر از استان گلستان و گروه موسیقی حالایی از استان مرکزی به سرپرستی آقای حسینی برگزار شد.

رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان بندرگز گفت : اجراي موسيقي سنتي وآيني که بصورت زنده در نقاط مختلف برگزار مبگردد وامشب هم در بندرگز اجرا شد براي شناساندن فرهنگ و آداب و سنن اقوام باهدف توسعه وگسترش گردشگري وصنايع دستي و کاهش آسيب هاي اجتماعي مفيد ميشود وبايد سعي گردد از اين طريق ظرفيت ها وپتانسيلهاي شهرستان واستان به تمامي نقاط کشور وجهان شناسانده شود.

در  جشنواره امسال که  از 8 تا 12 دیماه به مدت پنج روز در گلستان برگزار می شود از از تمام سفرا و رایزنان فرهنگی کشورهای مختلف برای حضور دعوت به عمل آمده است و امشب مراسم اختتامیه آن برگزار می شود. 

گفتنی است این دوره از جشنواره با محوریت آیین نوروز برگزار خواهد شد .

jashnvare677645 1

jashnvare677645 1

jashnvare677645 1

jashnvare677645 1

jashnvare677645 1

jashnvare677645 1

jashnvare677645 1

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

تازه ترین اخبار