معتادینی که اعتیاد را کنار بگذارند صاحب شغل می شوند - کناره
  • مطالب ویژه
  • معتادینی که اعتیاد را کنار بگذارند صاحب شغل می شوند

همایش مبارزه با مواد مخدر با حضور مدیرکل بهزیستی گلستان در شهرستان بندرگز برگزار شد.

 

به گزارش کناره ، در این مراسم که با تاخیر یک ساعت مدیرکل بهزیستی استان گلستان برگزار شد ، مدیرکل بهزیستی استان گلستان در همایش مبارزه با مواد مخدر شهرستان بندرگز اظهار داشت: در استان گلستان ۶۰ مرکز سرپایی، ۳۰ مرکز میان مدت یا کمپ، ۱ مرکز نگهداری معتادین متجاهر و نیز یک مرکز سرپناه شبانه روزی و دی آی سی برای معتادینی که نیاز به خدمات کاهش آسیب دارند؛ فعال هستند.

ابراهیم غفاری افزود: سال گذشته به بیش از ۶هزار و ۲۰۰ معتاد در مراکز سرپایی و به بیش از ۳هزار معتاد در کمپ ها خدمات ترک اعتیاد ارائه شده است.وی اظهار داشت: هم چنین ۵۰۰ معتاد از سوی نیروی انتظامی و دادگستری به کمپ مشمول ماده ۱۶ تحویل شدند و ۴۰۰ معتاد هم در ایام عید برای حفظ آسایش مسافران و شهروندان در کمپ مشمول ماده ۱۵ نگهداری شده اند.

مدیرکل بهزیستی گلستان اظهار داشت: سال گذشته برای ۱۹۹ نفر از معتادینی که ۲ سال از پاکی آنها گذشته بود با ارائه تسهیلات مناسب، شغل ایجاد شده است.

غفاری خاطر نشان کرد: معتادینی که ۲ سال از پاکی آنها بگذرد به مراکز آموزش فنی و حرفه ای و دوره های آماده سازی شغلی معرفی می شوند و سپس به آنها تسهیلات مناسب پرداخت می شود.

پیش از آغاز این همایش، نمایشگاه پیشگیری از اعتیاد با حضور مسئولان استانی و شهرستانی در بندرگز افتتاح شد.


mavad109983271 1

 

انتهای پیام/

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

نظرسنجی

تازه ترین اخبار