• مطالب ویژه
  • بازار بی رمق بندرگز در انتظار تدبیر مسوولان ! راه حل !

هر روزه بسیاری از شهروندان بندرگز برای خرید نوروزی به شهرهای اطراف می روند این روند موجب خارج شدن چرخه مالی از شهرستان می شود و همین امر باعث رکود روزمره اقتصاد این شهرستان شده است.

به گزارش کناره ، با قرار گرفتن در آستانه  آیین باستانی عید نوروز در ایران همه به دنبال تغییر درظاهر زندگی و خرید و آماده شدن برای دید و بازدید با اقوام و فامیل هستند .

بازاریان وکسبه  نیز پر رونق ترین روزهای سال را تجربه می کنند و هر کدام به دنبال جذب مشتری هستند تا سهم بیشتری از پول های خریداران را به خود جلب کنند.

مردم نیز به دنبال بازاری می گردند که علاوه بر کیفیت بالااز قیمت های مناسب تری برخوردار باشند و بار سنگین خرید نوروزی را به نحوی کم کند.

هر ساله در این ایام با حمایت برخی مسوولان  نمایشگاه بهاره جهت عرضه مستقیم محصولات وخرید عید درشهرستان بندرگز برپا می شد اما برای امسال هنوز خبری از آن به گوش ما نرسیده ؟!؟!!

در حالی که هر روزه بسیاری از شهروندان شهرستان بندرگز برای خرید نوروزی به شهرهای چون گرگان و بندرترکمن و یا کردکوی می روند و از گرانی بازار شهرستان  بندرگز گله می کنند که گاها نیز درست هم هست.

این روند موجب خارج شدن چرخه مالی از شهرستان می شود و همین امر باعث رکود روزمره اقتصاد این شهرستان شده است.

با ترمیم چرخه مالی ( به عنوان مثال خرید کارمند از لباس فروش ، لباس فروش از نانوا ، نانوا از کفش فروش و .... )در داخل شهر اقتصاد مردم منطقه تقویت می شود و برای این هدف باید قیمت اجناس در شهرستان مورد کنترل قرارگیرد تا در صورت لزوم کاهش یابد و از افرادی که اجناس با قیمت مناسب ارائه می دهند حمایت شود.

از انجایی که زمان کافی برای برپایی نمایشگاه وجود ندارد از مسوولین تقاضا میشود  اماکن تجاری در سطح شهر را که کالای خود را با قیمت مناسب عرضه میکنند به مردم معرفی و باقی کسبه را برای این امر تشویق کنند.

انتهای پیام/

دیدگاه‌ها   

-1 # javadi 1396-12-14 20:17
الکی وقتتو نگیر مطلب ننویس، گوش شنوایی نیست ، مسئولین فقط به فکر خودشن هستند، جیبشون که پره بی خیال مردم عادی....
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

نظرسنجی

تازه ترین اخبار