یکی از جوانان شهرستان بندرگز توانسته ایت با وجود سنگ اندازی های دیگران، کارگاه پرورش قارچ در محل زندگی خود دائر کند و درآمدی بالغ بر یک میلیون و پانصد الی دو میلیون تومان داشته باشد.

 

به گزارش کناره ، "جمشیدی" یکی از جوانان کار آفرین روستای "کارکنده" از توابع شهرستان بندرگز می باشد.

وی با 29 سال سن، دارای مدرک کارشناسی ارشد حسابداری است که در این منطقه درحال زندگی و امرار معاش است.

این جوان کار آفرین با همکاری و مشاوره برادر خود توانست، پروژه پروش قارچ را در محل زندگی خود راه اندازی کند.

در همین راستا جمشیدی تصریح کرد: خوشبختانه این کار توانسته درآمد خوبی برای من به وجود آورد و زندگی خود را تامین کنم و به اهداف از پیش تعیین شده خود دست یابم.

وی اظهار کرد: فضای کاری من برای پرورش قارچ محدود است اما توانستم با همین فضای کوچک و چند طبقه کردن فضای پرورش قارچ، از فضای تولید در محل زندگی خود، به نحو احسن بهره برداری کنم.

"جمشیدی" در پاسخ به این سوال که اطلاعات پرورش قارچ را از کجا بدست می آورد، تصریح کرد: اطلاعات پرورش قارچ را توسط اینترنت و مشاوره های برادرم که کارشناس کشاورزی است، بهره می برم.

این کارآفرین نمونه در خصوص فروش تولیدات خود گفت: با توجه به شرایط حال حاضر، قارچ های تولید شده در کارگاه خود در شهرستان بندرگز و شهرهای اطراف توزیع و به فروش می رسانم و حتی پیش آمده که قارچ های تولیدی را به مرکز استان، ارسال کنم.

وی در پاسخ به این سوال که درآمد تولید قارچ چه میزان برای شما سودآوری به همراه دارد، اظهار کرد: با پرورش قارچ به صورت ماهانه مبلغی بالغ بر یک میلیون و پانصد الی دو میلیون تومان در آمد برای من به همراه دارد.

"جمشیدی" عنوان کرد: خیلی ها در ایجاد این شغل برای خودم، سنگ اندازی کردند و میگفتند که این شغل در جایگاه تو نیست و هیچ گونه پیشرفتی نخواهی داشت، اما خوشبختانه این شغل توانسته درآمد خوبی برای من ایجاد کند و از این شغل راضی هستم.

این کارآفرین نمونه بندرگزی در پایان خاطر نشان کرد: به جوانان استان گلستان توصیه میکنم که برای اقدام هرکاری به خدا توکل کنند و محکم و قوی پای ایده خود بایستند، چه بسا نتیجه پیشرفت های خود را خواهند دید.

انتهای پیام/

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

تازه ترین اخبار