رئیس قوه قضاییه گفت: به هیچ وجه اجازه ایجاد ناامنی را به هیچکس نخواهیم داد.

 

به گزارش کناره ، حجت الاسلام و المسلمین سید ابراهیم رئیسی رئیس قوه قضاییه در جلسه شورای عالی قوه قضاییه با تبریک فرارسیدن ایام میلاد با سعادت حضرت عیسی مسیح (ع) تصریح کرد: امیدواریم همه مدعیان پیروی از حضرت مسیح (ع) به ویژه در هیأت حاکمه کشور‌های غربی، با آموزه‌های این پیامبر عظیم الشان بیشتر آشنا شوند.

رئیس قوه قضاییه ادامه داد: مهم‌ترین آموزه حضرت مسیح (ع)، دین، معنویت، اخلاق، ایمان و توجه به بشریت است، اما متاسفانه چنانکه امروز شاهدیم، سیاست‌های مغرب زمین، سیاست‌هایی منهای دین، معنویت و اخلاق است و این بی توجهی به معنویت در مشی سیاسی این کشورها، گریز از آموزه‌های عیسی مسیح (ع) به شمار می‌آید.

حجت الاسلام و المسلمین رئیسی افزود: امروز بر روحانیون و پدران کلیساهاست که حمایت از محرومان، مستعفان و مظلومان عالم در برابر سیاست‌های غرب را فریاد بزنند و با نیم نگاهی به کودک کشی و ویرانگری در نقاطی از عالم نظیر فلسطین، یمن و ... ببینند که این اقدامات با کدام یک از آموزه‌های حضرت عیسی (ع) هماهنگی دارد.

رئیس قوه قضاییه با بیان اینکه امروز مدعیان حقوق انسان، بزرگترین ناقضان حقوق بشرند، تصریح کرد: در کارنامه کسانی که امروز دور هم جمع می‌شوند و ژست دفاع از حقوق بشر را می‌گیرند، نقض حقوق اولیه انسان موج می‌زند و این در حالی است که اعلامیه‌ها و بیانیه‌های متعددی علیه کشور‌های مستقل که جرمشان صرفا استقلال و توجه به مردم خودشان است، صادر می‌کنند، البته این بیانیه‌ها شاید در گذشته از نگاه مردم دنیا پنهان بود، اما امروز، کاملا برای افکار عمومی جهان آشکار است که منابع خبری مدعیان حقوق بشر، منابعی غیرمطمئن و افرادی مساله دار هستند و این گزارش‌ها نیز اعتباری نزد مردم ندارد.

حجت الاسلام و المسلمین رئیسی در بخش دیگری از سخنان خود، بر لزوم توجه به معیشت مردم تاکید کرد و گفت: مهمترین اقدام و راه حقیقی برخورد با توطئه‌های دشمن، رسیدگی به خواسته‌های مشروع مردم، گره گشایی از معیشت آنان و ایجاد آرامش در جامعه است. بر این اساس باید کاملا چشم بر وعده‌های توخالی غرب بست و به توان داخلی توجه کرد. بی تردید توان داخلی می‌تواند گره گشای مشکلات مردم باشد و به هیچ عنوان نباید به وعده‌هایی که غرب همیشه داده و ممکن است باز هم از این وعده‌ها بدهد، امید بست.

رئیس قوه قضاییه در ادامه ضمن تاکید بر لزوم توجه همگان به فرمایش مقام معظم رهبری در خصوص رعایت رأفت اسلامی در رسیدگی به پرونده‌های حوادث اخیر در کشور، خاطرنشان کرد: قطعا رأفت اسلامی نسبت به آحاد جامعه باید جاری و ساری باشد، اما هیچ یک از دلسوزان نظام، مردم و امنیت کشور به کسانی که بخواهند جان، مال و معیشت مردم را تهدید کنند و آن را مورد تعرض قرار دهند، اجازه کوچکترین اقدامی نخواهند داد؛ لذا کسانی که فکر می‌کنند از برخی زمینه‌ها و سوژه‌ها می‌توانند برای ایجاد ناامنی استفاده کنند، بدانند که سخت در اشتباهند، زیرا امروز مهمترین مساله ما پاسداری از امنیت به عنوان یک موهبت الهی است. بر همین مبنا همه در این قضیه باید با هوشیاری عمل کنند، به نحوی که اجازه کوچکترین ناامنی به کسی ندهند، زیرا توسعه یافتگی کشور و رفع مشکلات معیشتی مردم، در گرو امنیت است.

انتهای پیام/

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

تازه ترین اخبار