فعال رسانه ای غرب گلستان در یادداشتی آورده است ؛ ۱۳ آبانماه روزی بزرگ در تاریخ ملت ایران است که در این روز هیمنه پوشالی استکبار جهانی توسط دانش آموزان و دانشجویان این مرز و بوم بر باد رفت.

به گزارش کناره ، "محمدابراهیم شربتی" فعال رسانه ای غرب گلستان در یادداشت خود آورده است ؛ پیش از پرداختن به دستاوردهای این روز بزرگ بهتر آنست که نگاهی گذرا به ردپای خوناشام ترین جریان ضد بشری یعنی استکبار جهانی داشته باشیم.

با نگاهی گذرا به تاریخ چند دهه ایران اسلامی ، رد پای حرکات ددمنشانه استکبار جهانی در بسیاری از لحظه ها، روزها و مناسبت های مختلف این مرز و بوم به چشم می خورد.

ناگفته نماند تاریخ مبین آن است که هرگاه که برخی خودفروختگان داخلی نیز فرصتی برای خیانت پیدا کردند ، ردپای نامبارک استکبار جهانی را در میهمن عزیزمان شاهد بودیم.

در این بین مشاهده ردپای استکبار جهانی در تاریخ ایران را با نگاهی واقع گرا در پس پرده هر اتفاق ناگوار و ناخوشایندی درخواهیم یافت.

کشف حجاب ، جنگ تحملیلی ، ترور شخصیت های علمی ، تحریم ها ، تبلیغات منفی علیه نظام و دولت ، ایجاد فتنه های مختلف از جمله حادثه ۱۳ آبان ماه به عنوان روز ملی مبارزه با استکبار جهانی از جمله نشانه های وجود استکبار جهانی در پس پرده اتفاقات ناگوار ایران اسلامی است.

در این بین ۱۳ آبان ماه مانند بسیاری از روزهای دیگر تاریخ این کشور سرافراز ، همت ، شور و شعور ملتی خداجو را در تصویری بیادماندنی در خود حک کرده است.

تسخیر سفارت آمریکا توسط دانش آموزان و دانشجویان پیرو خط امام (ره) تا حد زیادی به دخالت ها و زیاده خواهی های استکبار جهانی در ایران اسلامی پایان داد.

"ان الحیاه عقیدةٌ و جهاد" شعاری که روز ۱۳ آبان نقل همه زبان ها و اذهان بود که بنیان گذار جمهوری اسلامی ایران نیز شرح مفصلی براین جمله دارند.

حضرت امام (ره) همانند دیگر رهبران سیاسی نمی گوید : بروید حزب تشکیل دهید ، طرفدار جمع کنید بعد قیام کنید ، امام می فرماید اگر مسلمانید بر شما واجب است که تک تک یا دو به دو با ظلم مبارزه کنید.

و اینجا مردمی و دانش آموزانی که درس عشق ، ایثار و فداکاری را به خوبی فرا گرفته اند منتظر اشارتی دیگر هستند ، تا به فرموده بنیان گذار جمهوری اسلامی انقلابی دیگر بیافرینند.

و جهان اینبار نیز نظاره گر رشادت و جانفشانی عده ای دانش آموز و دانشجوی پیرو پیری فرزانه بود که جان خود را در طبق اخلاص گذاشتند و هیمنه آمریکا آنچنان درهم شکستند که هنوز طعم تلخ این حرکت الهی و انقلابی در کام تاریخ آمریکاییان خودنمایی می کند.

منفعت طلبی ، جهان خواری و دستیابی به سلطه جهانی ، عقب نگه داشتن مستضعفان از رشد واقعی و ایجاد اضطراب و ترس درونی از ویژگی های استکبار جهانی است که به جرات می توان گفت ، امروز ایران اسلامی تنها کشوری است که در برابر این زیاده خواهی ها و گردن کشی ها ، قد برافراشته و از حق و جایگاه حقیقی خود و دیگر کشورهای دردمند دفاع می کند.

رهبر معظم انقلاب اسلامی نیز با اشاره به اینکه "روز سیزده آبان ، روز مبارزه با استکبار معین شده است ؛ فرمودند : اما عزیزان من! شما بدانید که برای ملت ایران ، هر روز ، روز مبارزه با استکبار ، و همه جا سنگر مبارزه با استکبار است. کلاس درس هم سنگر است ، کارگاه هم سنگر است ، مزرعه هم سنگر است. کار دولتی و علمی و تحقیقی هم سنگر است. هر کسی هر کاری برای پیشرفت این کشور می کند ، یک حرکت اساسی برای استقلال این کشور می کند ، مشتی بر دهان آمریکا و همه زور گویان عالم است."

آن روز اشغال لانه جاسوسی آمریکا در تهران و گروگانگیری جاسوسان دیپلمات نمای کاخ سفید ، تنها یک حادثه سیاسی نبود ، بلکه آغاز تحول عمیقی در خاورمیانه و در سطح جهان بود که ماهیت آمریکا را در اذهان عمومی روشن کرد و امروز ملت شریف ایران در سنگری دیگر ، انقلاب دیگر را در پس مشت های گره کرده خود در دفاع از استقلال این مرز و بوم خلق خواهند کرد که تمام دنیا به نظاره آن خواهند نشست.

انتهای پیام/

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

تازه ترین اخبار