استاندار گلستان با تأکید بر پوشش همگانی واکسیناسیون در استان اظهار کرد: از این پس در اماکن پرریسک و با خطر بالای ابتلا، خدمات به مشتریان فقط در صورت ارائه کارت واکسن صورت خواهد گرفت.

 

به گزارش کناره ، دکتر علی محمد زنگانه عصر امروز شنبه 16 بهمن در ستاد استانی پیشگیری و مقابله با کرونا، افزود: نظارت و پایش‌ها در اماکن و مراکز پرریسک استان از جمله بانک‌ها، استخرها، پایانه‌های درون و برون شهری، پمپ‌بنزین‌ها، نانوایی‌ها، ادارات و سازمان‌ها، دفاتر پیشخوان، دفاتر پلیس ۱۰+، مراکز تفریحی و ورزشی و هتل‌ها و مراکز اقامتی، باید جدی‌تر شود.
وی خاطرنشان کرد: اگر مراکز نامبرده، رعایت پروتکل‌های بهداشتی خود را به بالای ۸۵ درصد نرسانند، مقامات بالادستی آنها به دلیل ترک فعل و عدم نظارت، به دادگستری معرفی خواهند شد.
دکتر زنگانه استفاده از دیده‌بان مردمی برای نظارت بر رعایت پروتکل‌های بهداشتی را مورد تأکید قرار داد و تصریح کرد: دیده‌بان‌های مردمی، تخلفات در حوزه عدم رعایت پروتکل های بهداشتی را به سامانه ۱۹۰ گزارش دهند.
استاندار گلستان با بیان اینکه، کسی که واکسن نمی‌زند، در واقع دیگران را در معرض خطر قرار می‌دهد، اظهار کرد: رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی و زدن ماسک و همچنین تکمیل واکسیناسیون باید با دقت و جدیت بیشتری انجام شود.
وی تصریح کرد: براساس آمارهای سازمان مدیریت، حدود ۲ هزار نفر از کارمندان دولت هنوز هیچ یک از دُز واکسن را دریافت نکرده اند که باید طی ۲ هفته آتی اقناع سازی، محدودیت و در نهایت برخورد با این افراد صورت گیرد.
دکتر زنگانه گفت: با توجه به تزریق حدود ۲۳ درصد واجدین شرایط برای دُز سوم واکسن کرونا، باید تلاش شود تا این میزان به ۴۰ درصد برسد.
وی با اشاره به تمدید فعالیت مجازی آموزش در مدارس، تصریح کرد: آموزش برای آن گروه از دانش‌آموزانی که دسترسی به اینترنت و امکان ورود به سامانه شاد را ندارند، براساس رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی می تواند به صورت حضوری برگزار شود.
وی با تأکید بر انجام کامل واکسیناسیون توسط خدمت دهندگان و خدمت گیرندگان، یادآور شد: واحدهای صنفی باید کد QR داشته باشند و بازرسی‌ها با جدیت دنبال شود.
استاندار گلستان، ملاک عمل برای فعالیت اصناف و گروه های مختلف مشاغل را "طرح مدیریت هوشمند کرونا" دانست و خاطرنشان کرد: این طرح، جایگزین طرح اعمال محدودیت ها که بر اساس رنگبندی بود، شده و ملاک عمل خواهد بود.
جهت دریافت فایل های مربوط به پروتکل های بهداشتی و الزامات براساس مصوبه ستاد ملی در راستای "طرح مدیریت هوشمند بیماری کرونا" روی فایل های کلیک کنید.
 

پروتکل های بهداشتی و الزامات براساس مصوبه ستاد ملی در راستای طرح مدیریت هوشمند بیماری کرونا

 استخرهای شنا

-.pdf

 مراکز اداری (سازمان ها و دستگاه های دولتی و شرکت های خصوصی)

-.pdf

پاساژها و مراکز خرید

-.pdf

حمل و نقل برون شهری

-.pdf

حمل و نقل درون شهری

-.pdf

 سینما و تئاتر

-.pdf

 مراکز اقامتی (هتل، متل و مراکز گردشگری)

-.pdf

مراکز تفریحی آبی، باغ وحش ها و شهربازی ها

-.pdf

مراکز تهیه و توزیع و عرضه مواد غذایی

-.pdf

نمایشگاه های تخصصی و عمومی

-.pdf

ورزشگاه ها و سالن های ورزشی

-.pdf

 

/انتهای پیام

 

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

تازه ترین اخبار