مردم روستای لاملنگ گرگان تازه شب آخر فهمیدند که روحانی جوانی که 10 شب برای آنها سخنرانی کرد کسی نبود جز سید احمد خمینی فرزند حجت الاسلام والمسلمين سید حسن خمینی .

 به گزارش کناره به نقل از گلستان ما ، در روزهای اخیر خبری در فضای مجازی و شبکه های اجتماعی منتشر شد که فرزند یکی از روحانیون سرشناس کشوری در یکی از روستاهای شمالی کشور کار تبلیغ خود را با لباس روحانیت آغاز کرد .

البته این موضوع قرار نبود خبری شود و همه چیز مخفیانه دنبال می شد و حتی مردم آن روستا نیز خبر نداشتند که این روحانی جوان 19 ساله که برای آنها سخنرانی می کند ، کیست ؟

seyd-ahmad 1

اما انتشار تصاویری از حضور این روحانی جوان در شب قدر در مصلی گرگان باعث شد تا ذهن ها به اين موضوع کنجکاو شود و نهایتا مشخص شد این روحانی جوان کسی نیست جز سید احمد خمینی فرزند حجت الاسلام والمسلمين سید حسن خمینی .

بعد از انعکاس وسیع این اخبار در برخي سايت ها و شبکه های اجتماعي ، برخی هواداران این جریان اعلام کرده بودند که سید احمد خمینی در راه مشهد بود که شب قدر را در مصلی گرگان سپری کرد .

اما شنیده های مختلفی مبنی بر حضور 10 روزه این روحانی جوان در گرگان فراتر از این حرفها بود .

بالاخره مشخص شد که ایشان 10 شب در روستای لاملنگ که ابتدای ورودی غربی گرگان قرار دارد منبر رفته است و به مردم نیز گفته بودند ایشان فرزند یکی از علماست که نهایتا شب آخر اهالی و مسجدی ها فهمیدند که وی فرزند حجت الاسلام والمسلمين سید حسن خمینی بوده است .

همچنين شنیدها حاکیست این روستا براي ماه مبارك رمضان ، روحانی ثابت بصورت یک ماهه داشته ولی سید احمد خمینی از 15 تا 24 ماه مبارک رمضان روزها اقامه نماز داشته و شب های نیز بعد از نماز سخنرانی می کرده است .

بعد از انتشار تصاویر سید احمد خمینی در شبكه هاي اجتماعي ، وي مجبور به ارائه توضیحاتی در صفحه اینستاگرامش شد:

 " تبليغ يكى از سنت هاى رايج در حوزه هاى علميه هست و معمولا طلاب از سال هاى اوليه ى تحصيل پس از آنكه مقدارى با معارف اسلامى آشنا شدند در ايام ماه رمضان و روزهاى ماه محرم و صفر براى تبليغ به شهرها و روستاها مى روند .

 امسال توفيق شد من هم براى چند شبى به اين مهم اقدام كنم و براى اين كار بطور غيررسمى ملبس شوم و مهمان اهالى خونگرم يكى از روستاهاى شمالى كشور باشم . البته بنا نداشتم تا ملبس شدن رسمى عكسى و يا مطلبى در اين مورد از خودم انتشار دهم ولى امروز با ديدن عكس خودم كه چندين جا پخش شده ، خودم رو موظف به دادن توضيحات در اين خصوص دانستم."

 seyd-ahmad 1

حضور سید احمد خمینی در مراسم شب قدر در مصلی گرگان 

seyd-ahmad 4

seyd-ahmad 4 

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

تازه ترین اخبار