در نشست خبری رییس شورای شهر بندرگز با اصحاب رسانه  در خصوص حواشی شهرداری و شورای شهر ، ایجاد منابع پایدار برای شهرداری ، مشکلات طرح جامع شهری ، موضلات شهر از جمله ترمیم رودخانه ، آسفالت کوچه های انقلاب و شهرک باهنر ، فرهنگیان و شهرداری ،سند شهرک جمال ، میدان بزرگ شهر و .... بحث شد.

 به گزارش کناره ، نشست خبری رییس شورای شهر بندرگز با اصحاب رسانه ظهر دیروز با حضور فعالان شبکه های اجتماعی و اصحاب رسانه بندرگز در دفتر شورای شهر بندرگز برگزار شد.

فاضل جهانشاهی در ابتدای جلسه با بیان بخشی از فعالیت های این شورا پرداخت که مهمترین آن ساخت مسیر زیرگذر وبهسازی مسیر راه آهن باتقبل 90%هزینه است که یکی از موضلات مهم شهر بود.

جهانشاهی افزود : میدان اصلی شهر و مسیر راه آهن حدود 8سال دچارمشکل بوده که باحل آن ها در عید 99 شاهد تغییر سیمای شهربه نحوی زیباتر هستیم .

اودرادامه بیان کرد که برای تامین هزینه  بهسازی میدان اصلی شهر اقدام به فروش املاک مورد نظر شده است.

جهانشاهی با تاکید منابع مردمی شهرداری که یک سازمانی نیمه دولتی است گفت : پل هاشم و مسیر رودخانه واقع در شمال غربی شهرستان حدود 5/1سال پیش بهسازی شده اماباوجود نیازبه ترمیم مسیررودخانه وپل رهاشده که مهم ترین دلیل آن کمبود بودجه میباشد در صورتی که شهرداری شهرستان مبلغی حدود 70میلیارد ریال به جهت عوارض ونوسازی از مردم طلبکار است و شهروندان زمانی اقدام به پرداخت می کنندکه جهت پایان کارواستعلام  از سوی شهرداری مجبور به پرداخت شوند.

جهانشاهی با تهدید خواندن طرح جامع شهری بندرگز برای این شهر و احتمال شکایت از راهنمای بندرگزی نویسنده طرح در جواب خبرنگاران اظهار داشت : طرح های جامعی که باید برای همه شهریک فرصت باشد تبدیل به یک تهدید شده است.دراین راستای مراجعات مردمی بسیاربالا بوده که البته دراکثر شهرها همین روال صورت گرفته است ولی پیگیر موضوع هستیم و قرار است جلسه رفع تداخلات در استان برگزار شود و مشکلات برطرف گردد.

وی افزود : برای زنده شدن بازار شهر برای ایجاد بازار شب وبازار ماهی فروشان مکان های درنظر گرفته شده است.

جهانشاهی در خصوص آسفالت شهری عنوان کرد : طی سال های اخیر بخش های وسیعی از محدوده شهری بخصوص بافت فرسوده شهری آسفالت شده وتااواخر سال جاری بخشی دیگرهم ترمیم میشود، 2 تن آسفالت تا قبل عید طبق الویت بندی در شهر انجام می شود و با پیگیری به دنبال افزایش این مقدار تا 4 تن هستیم.

با اشاره به آغاز ساخت میدان اصلی شهر گفت : طبق پیش بینی های انجام شده دربازده زمانی 8تا10ماهه بااختصاص بودجه 11میلیارد ریالی المان اصلی شهرساخته خواهدشد البته برای شروع فضای میدان نیازبه حمایت مالی از سوی استان هست که این مهماز توان شهرداری شهر خارج و نیاز به حمایت های استانی دارد.

جهانشاهی با اشاره به مشکلات مالی شهرداری گفت : باشرایط بوجود آمده برای شهرداری شهرستان حدود 5/2ماه است که حقوق کارگران به تعویق افتاده است.

توسعه گردشگری ساحلی

جهانشاهی در خصوص مالکیت ساحل و متروکه شدن آن اظهار داشت  : به دنبال مالکیت در ساحل هستیم ، در حال حاضر مالکیت ساحل بندرگز در دست شهرداری نیست که کار عمرانی در آن انجام دهیم ، اشخاص مخالف باتغییر کاربری اراضی رهاشده اگر نمیخواهند منطقه را به سرمایه گذار خارجی واگذار کنند چرا در اختیار سرمایه گذاران بومی قرارنمیدهند .این موضوع بسیارحائض اهمیت است وحتماباید پیگیری جدی شود.

جهانشاهی ادامه داد  قراربراین است 26عکتار از اراضی ساحلی به شهرداری واگذار شود که شورای شهر در پی اختصاص این اراضی به امور گردشگری برای توسعه شهرمیباشد.

جهانشاهی همچنین از فرماندار وامام جمعه شهر نیز بابت تلاشهایشان تشکر کرد.

 

shora101098 1

shora101098 1

shora101098 1

shora101098 1

shora101098 1

shora101098 1

shora101098 1

انتهای پیام/

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

تازه ترین اخبار