دیروز جشن تکلیف دانش آموزان پسر در مسجد جامع این شهر برگزار شد .
 
 
به گزارش کناره ،صبح دیروز جشن تکلیف دانش آموزان پسر بندرگز با حضور حسینی امام جمعه، معقولی مدیر آموزش و پرورش و دیگر روسای ادارات و نهاد ها در محل مسجد جامع بندرگز برگزار شد.

در این جلسه حسینی امام جمعه بندرگز ضمن تبریک به دانش آموزان بابت رسیدن به سن تکلیف و ورود به مرحله ای جدید از زندگی، رسیدن به این سن و انجام فریضه های الهی را یک موهبت الهی خواند و افزود: هر انسانی پس از رسیدن به سن تکلیف باید در جهت جستجو در دین برای دریافتن احکام شرعی زندگی تلاش نماید. ایشان با اشاره به این که فراگیری قرآن بسیار اهمیت دارد افزود: هر انسانی باید بتواند احکام شرعی را از قرآن دریافت نماید یا این که از عالمی سوال کند که به آن مرجع تقلید می گویند. ایشان پیروی از یک مرجع تقلید مشخص را نیز از واجبات پس از سن تکلیف معرفی نمودند و افزودند: هر شخصی باید برای خود مرجع تقلیدی اتخاذ نماید. ایشان در ادامه در جمع دانش آموزان حضور یافتند و به بحث و تبادل نظر و پرسش و پاسخ و اهدا هدیه به دانش آموزان پرداختند.

در این آیین معقولی مدیر آموزش و پرورش بندرگز از حضور امام جمعه محترم و محبوب شهر بندرگز و دیگر روسای ادارات و نهاد ها قدردانی نمود. و گفت: با رسیدن به سن تکلیف بر هر انسانی واجب خواهد شد که به انجام واجبات و ترک محرمات بپردازد و تمام تلاش خود را برای بنده ی خوب خدا شدن به کار ببندد. وی خاطر نشان کرد: به سن تکلیف رسیدن یک عید است چون انسان از نظر عقلی و جسمی به حدی می رسدکه خداوند انجام واجبات دینی را بر انسان واجب می داند و ما خوشحالیم که خواسته ها و دستورات او را اطاعت می کنیم.

در ادامه توحیدی روانشناس کودک و معاون تبلیغ غرب استان با بیانی زیبا و نوجوان پسند به تشریح آداب سن تکلیف، احکام شرعی، احکام پنج گانه، چرایی 15 سال قمری بودن سن تکلیف و ... پرداخت ایشان همچنین مسابقه های انفرادی ای را برگزار نموده و به دانش آموزان جوایزی را اهدا کرد.

در ادامه دانش آموزان در نماز جماعت ظهر و عصر مسجد جامع بندرگز به امامت حسینی امام جمعه شرکت نمودند.

انتهای پیام/

 

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

تازه ترین اخبار