سردار معروفی گفت : ایمان عملی  ، مدیریت صحیح اسلامی و اتحاد واقعی سه عامل اصلی پیروزی انقلاب و 8 سال دفاع مقدس بود

به گزارش کناره ، سردار معروفی فرمانده سپاه نینوا استان گلستان در یادواره شهدای روستای سرطاق اظهار داشت  : فردا انقلاب اسلامی ایران چهل ساله می شود.

سردار معروفی با اشاره به دوران 8 سال دفاع مقدس گفت  : توده های مردم ایران در مقابل 37 کشور به سرپرستی رژیم خون خوار حزب بعث ایستادند  ، شخصیتهایی چون شهدای عزیز رفتند و چه زیبا تکلیف خود را انجام دادند  و نتیجه آن بازدارندگی است که امروز شاهد آن هستیم.

وی افزود : عدم حمله کشورهایی چون آمریکا به ایران بدان معنا نیست که نمیخواهند ، مفهومش این است که نمیتوانند ، قدرت بازدارندامروز ایران به برکت خون شهداست.

وی ادامه داد  : توده های ملت ایران در ان شرایط سخت و حتی امروز در حراست از حریم  و حرم آل الله سربلند شدند ، استان گلستان هم افتخار دارد صدها رزمنده در این راه داشته و 18 شهید تقدیم کرده است، شهدای ما از همه چیزشان گذشتند تا بتوانند با خدای خود معامله کنند و به حقیقت شناسنامه کشور ما هستند.

سه عامل اصلی پیروزی انقلاب و 8 سال دفاع مقدس

فرمانده سپاه نینوا 3 مولفه را عامل موفقیت انقلاب اسلامی و وجه تمایز آن با سایر انقلاب ها بیان نمود  و افزود : انقلاب اسلامی ایران برگرفته از قرآن کریم است ، انقلاب اسلامی  که جمهوری اسلامی بخشی از آن است مردم سالاری دینی است بر اساس معیارهای الهی ترسیم شده است به شرح زیر است ؛

مولفه اول:  ایمان عملی به ذات اقدس الهی است ، توکل و توسل ، باور دستورات نورانی اسلام و عمل به آن به عنوان راه روشن بشریت و اینکه باید در مسیر حق صادقانه حرکت کرد.

وی با نابرابر خواندن جنگ تحمیلی گفت : ملت عظیم شان ایران با دید اعتقادی وارد جنگ شن  و همین امر باعث شدن جنگ شکننده برای مردم دفاع مقدس شود ، این 8 سال را دفاع مقدس میدانستند زیرا تمام فعل و انفعالات آن برگرفته از کربلا و عاشورا بود ، فرهنگ دفاع مقدس در شکل و محتوا فرهنگ حسینی و عاشورایی بود  ، نام لشکرها و گردان ها کرلا و عاشورا بود ، رمز عملیاتها ، عملیاتها ، سربندها و ...  ، غیر از عاشورا در کدام جنگ مقاومتی سراغ دارید انسانها برای دادن جان از یکدیگر سبقت بگیرند .

این قدرت دین بود که با مدیریت امام (ره) جنگ را دانشگاه کرد و جوانان ما در آن مدیریت شدند

مولفه دوم : وحدت واقعی بود ، همبستگی و اجتماع واقعی برای خدا تحت امر حجت و امام که نعمت یرازیر می شود و امنیت می آورد ، در انقلاب و دفاع مقدس یک دین و یک اقلیت وجود ندات ، اقلیتها و مذاهب مختلف شیعه و سنی با هر گرایش سیاسی تحت امر امام (ره) چه در انقلاب و چه در دفاع مقدس  حضور داشتند ، کجا بخاطر یک نگاه یا حوزه سیاسی با یکدیگر دعوا کردیم و دشمن در ما نفوذ کرد !؟

مولفه سوم : مدیریت صحیح اسلامی یعنی امامت و ولایت ، چه در دوره 10 ساله امام خمینی (ره) و چه در این 30 سال امام خامنه ای ، فرمان امام حکم الهی بود .

ما قبل از انقلاب مسلمان بودیم نماز می خواندیم و روزه می گرفتیم ولی چه کسی برما حاکم بود یهود و صهیونیسم، آمریکا و انگلیس  و ...

 

امام احیاگر اسلام ناب ، ایستادگی در راه حق و در مقابل دشمن

سردار معروفی اظهار داشت  : اگر امروز می خواهیم از برنامه ریزی های دشمن هجمه و تدابیر دشمن به سلامت عبور کنیم باید فرهنگ دفاع مقدس را در وجود مدیریت کشور احیا کنیم  ، مدیریت انقلابی و جهادی و  روح اعتقادی حاکم بر فعل انفعالات کشور

ایشان تذکر دادند : آن چیز که در دوران دفاع مقدس به رزمندگان قدرت می داد فرماندهی امام خمینی (ره) بود امروز هم اگر می خواهید  به سلامت عبور کنیم نباید دستمان از دست امام عصرمان جدا شود .

وی یادآور شد : پس از برجام آمریکاییان صراحتا اعلام کردند ؛ ما در غرب آسیا ، خاورمیانه و ایران با یک ابرقدرت روبرو هستیم ، ابر حریفی که با تیزبینی برنامه های مار را دنبال می کند و به موقع آن را  به ملت تشریح و تبیین می کند و به زیبایی مردم از او تبعیت می کنند

فرمانده سپاه نینوا با اشاره به برنامه ریزی های دشمنان برای ایران و جنگ روانی گفت : امروز دشمن به دنبال عملیات روانی و انشقاق بین مردم و حکومت است ، اشتباه نکنید !  اگر قرار باشد کشوری تحریم شود تحریم سیاسی و نظامی چرا تحریم دارو و ... ، دعوای امروز استکبار با ایران بر سر ایستادگی و اعتقادات ملت ایران است می گویند باید این ملت را شکست و انشقاق بین مردم و حکومت  ، می خواهند تبعیت را از ملت ایران گرف.

حال آیا انسجام از آب و نان برای ما مهم تر نیست !

وی در پایان گفت : پیام آن قهرمانان  شهدا مطلب مشترک در اکثر وصیت نامه هایشان این است :   ای مردم ، کسانی که بعد ما می مانید متحد باشید  و اتحادتان حول امام و ولایت باشد.

انتهای پیام/

تازه ترین اخبار