امام جمعه بندرگز گفت : برخی مسوولان با این وضعیت اقتصادی کشور امروز به جای اینکه پاسخو ناکارامی و بی تدبیری هایشان در حوزه اقتصاد باشند به فکر نظریه پردازی و تئوری پردازی و گفتار درمانی هستند !

به گزارش کناره ، حجت الاسلام والمسلمین سید ابوالفضل حسینی امام جمعه شهرستان بندرگز در خطبه های نماز عبادی و سیاسی این هفته اظهار داشت : رهبری در دیدار با مسوولان و محققان کشور تاکید و توصیه کردند " دستاوردهای حوزه رشد و شتاب علمی و فناوری است " ، کی از چیزهایی که در دوران طاغوت مردم از آن رنج می بردند بی سوادی بود ، امروز به برکت انقلاب اسلامی جوانان ما حوزه مختلف علمی را در حوزه های مختلف فتح کردند .

کنوانسیون  پالرمو ، FATF  ، CFT   راه خودتحریمی کشور را فراهم می کند

امام جمعه بندرگز گفت : هیچگاه به برنام ها و توصیه های غربی ها اعتماد نکنید ، این توصیه های رهبری می تواند پاسخ به نامه ای باشد که برخی از وزرای سیاسی و اقتصادی دولت که خواستار تسریح پیوستند ایران با معاهده پالرمو بودند ، باشد .

وی افزود : ما انتظار داشتیم وزرای اقتصاد و صنعت و سیاست نامه ای به رهبری بنویسند و طرح بدهند برای رفع مشکلات اقتصادی ، تورم و گرانی ها و مشکلات اجتماعی که امروز به دلیل مشکلات اقتصادی مردم انجام می دهند.

حجت الاسلام حسینی ادامه داد : آقایون وزیر  به جای تهدید و فشار بر رهبری با نامه " اگر ایران به کنوانسیون پالرمو نپیوندد ما استعفا می دهیم "  حداقل شجاعت و شرافت استعفای دسته جمعی را داشته باشید که در این صورت قوه قضاییه امکان محاکمه شما و آقازاده هایتان راداشته باشد که متهم به فساد و دزدی هستید.

وی تصریح کرد : کیست که  امروز نداند کنوانسیون  پالرمو ، FATF  ، CFT   راه خودتحریمی کشور را فراهم می کند و کشورهایی چون امریکا از این فرصت  تحریم های هوشمند را برعلیه ایران برنامه ریزی می کند و سند آن ، در این مدت 300 نفر از شرکتها و شخصیت هایی که در این مدت کوتاه گذشته بر لیست تحریم ها اضافه شدند !!! چرا ؟؟ برای اقدامات داوطلبانه ای که در این مدت دولت مردان در راستای این لوایح در این چند سال انجام  دادند.

وی تاکید کرد : ما انتظارمان از ریاست قوه قضاییه ، با توجه به هشدارهایی که کارشناسان متخصص و متعهد عنوان کردند که برخی از سوء استفاده های ممکن دشمن با استفاده از کنوانسیون پالرمو شامل : اشراف کامل اطلاعاتی دشمن بر نظام بانکی و مالی کشور ، مختوش شدن سیستم قضایی کشور و تسلیم شدن در برابر خواسته های نظام سلطه و ...   .

برجام چه دستاوردهایی داشت که حالا پالرمو !

امام جمعه بندرگز با اشاره به سخنان کارشناس آمریکایی اسمیت گفت :این کارشناس می گوید"  اگر میخواهید اقتدار دشمن ها را بشکنید انرژی را از آنان بگیرید،   بر ملت ها حکومت کنید غذا ، نیازها و احتیاجات مردم را کنترل کنید  "  حال کنوانسیون پالرمو می خواهد چه کند ؟ تمام اطلاعات ما را در حوزه صنعت ، اقتصاد ، نیروی انسانی ، مدیریت شهری و ... ایران را جمع می کند و در خارج تحلیل و بررسی می کنند و تبدیل می شود به یک راهبرد برای مقابله با ایران.

وی افزود : امسال سومین سالگرد مرحوم برجام است ، سه سال منتظر برجام بودیم و گفتید مشکلات اقتصادی با برجام حل می شود ! در این سه یال چه دستاوردی داشت ! مگر رییس بانک مرکزی وقت اعلام نکرد تقریبا هیچ !!! 

وی ادامه داد : برجام را با هر راهی ادامه داید چه اتفاقی افتاد ! منتظر شدید بسته پیشنهادی مالی اروپا برسد تا مشکلات حل شود ، چه شد ! هنوز در حال تدوین یک بسته پیشنهادی هستند اروپاییان ! فرانسه که خود دچار مشکلات داخلی است و نمیتواند پایخگوی مطالبات بحق مردمش باشد می خواهد برای ما نسخه مالی بپیچد ! آنهایی که مدعی بودند کدخدا اب ما را تامین می کند برید ببینید امروز کار دولت مردانشان به خاطر نگرفتن حقوق خودکشی می کنند ، کارکنان و کارمندان دولت در صف غذای مجانی هستند ! هدف پالرمو را نمی بینید !

ایشان تصریح کردند : دستاورد برجام برای ایران چه بود که حالا پالرمو می خواهدبرای ما دستاورد داشته باشد !

وی ادامه داد : 4 سال در گوش من و شما خواندند و به دروغ گفتند اقتصاد ایران بدون برجام فلج می شود امروز هم می گویند اگر پالرمو تصویب نشود برخی کشورها با ما قطع رابطه می کنند !  مگر کشورهایی که چندین سال با ما قطع رابطه کردند عقب افتادیم ، امروز در حوزه های مختلف اینقدر جلو هستیم مگه با ارتباط با این کشور ها بود ؟

رهبری در 19 دی در دیدار با مردم  قم گفته : نمی توان به قول ها و امضا های اینان (غربی ها )  اعتباری نیست ، قدردان زحمات مردم باشید ، به معیشت مردم نگاه ویژه داشته باشید

امام جمعه بندرگز با انتقاد از مسوولان عنوان کرد : با این حال امروز به جای اینکه پاسخو ناکارامی و بی تدبیری هایشان در حوزه اقتصاد باشند به فکر نظریه پردازی و تئوری پردازی و گفتار درمانی هستند !

حجت الاسلام حسینی با اشاره به وقایع کشور ونزولا گفت : ونزولا را ببینید امروز برخی بر علیه حکومت قد علم کردند ،امریکا شش گام ترسیم کرده و در این چند سال عملیاتی کرده که دولت قانونی ونزولا را ساقط کند .

وی ادامه داد : متاسفانه برخی احمق های به اصطلاح ، اصلاح طلب در داخل کشور ایران به شدت ذوق زده شدند  ،که دولتی که پشتیبان انقلاب اسلامی ایران بود ،دولتی که استکبار ستیز است ،  مقابل آمریکا می ایستاد  در حال ساقط شدن است

ایشان تاکید کردند : حال ان شش گام چیست که امریکا توانست این دولت و کشور را به چالش بکشد و کشور را آشفته و از رسمیت ساقط کند چیست ؟ و مقایسه می کنیم با اجرایی شدن برخی از این گام ها در ایران :

  • ·          با تحریم های اقتصادی و پایین اوردن ارزش پول ملی ونزولا

در ایران در این مدت چند سال چه اتفاقی افتاده است

  • ·         تشدید نگرانی اقتصادی مردم از طریق رسانه ها

وضعیت اقتصادی مردم ایران امروز چگونه است ، چقدر سفره های مردم کوچک شده است چقدر گرانی چقدر تورم ، خود مسوولان 39 و اندی درصد نرخ تورم در ایران است ، امروز بحث پالرمو و بررسی مجدد هست برخی نرخ دلار و سکه را بالا می برند که فردا اگر پالرمو تصویب نشد بگویند دیدید اگر این نتیجه تصویب نشدن پالرمو است !

  • ·         دعوت به کاهش مشارکت در انتخابات

در ایران نیز امروز بحث استانی شدن انتخابات نیز مطرح است و طرح های اینچنینی که می خواهند کاهش دهند سبد آرا را در کشور

  • ·         اغتشاشات و حمایت آمریکا از کودتا

این آمریکایی پرستی در بین برخی مسوولان و غرب زده ها تا کجا می خواهد ادامه پیدا کند ، آن روزی که ما برجام را امضا نکرده بودیم فضا پیما به آسمان می فرستادیم در مدار قرار می گرفت ، آن روزها که برجام را امضا نکرده بودیم موجود پرتاپ می کردیم به فضا ، برجام که تصویب شد فضا پیماها در مدار قرار نمی گیرد! چراا این اتفاقات می افتد ! مگر قرار نبود برجام مشکلات معیشتی و اقتصادی ایران را حل کند !

 

شما از آبرویت برای معیشت مردم هزینه کن آقای منتخب مردم

حجت الاسلام حسینی توصیه کرد:  که کشورهای همسایه که به دنبال ارتباط با آمریکا بودند را ببینید  ، مطالعه کنید ثمره کشورهایی که با امریکا مذاکره داشتند پایانش به جنگ ختم شده مگر نمی بینید !

وی به مشکلات اقتصادی مردم اشاره کرد و گفت : خیلی زشته بعد از 40 سال مردم برای گوشت یخزده صف بایستند ، بعد به جای درمان به فکر فیلترینگ باشید .

ایشان با انتقاد به سخنان رییس جهورکه در بحث فیلترینگ گفته بود " من از آبروی خودم و دولتم هزینه کردم که این فضا رقم بخورد "  اظهار داشت  : اقای دکتر ، منتخب مردم ، شما از آبرویت برای معیشت مردم هزینه کن ، ارمزو فیلترینگ که دولت در خصوصو مشکلات و معیشت مردم انجام میدهد هیچ دولتی ندارد ، چرا دولت و دولتمردان درباره معیشت کاری نمیکنند ، به جای تدبیر برای مشکلات معیشتی و مشکلات اصلی در مسیری گام برمیدارید که دشمن میخواهد.

آنانی که عینک غرب گرایی به چشم دارند ، برداند وضعیت جامعه اقصاد و مشکلات معیشتی مردم و تورم  را ببینند ،استعدادها و توانایی های داخلی را ببینند ، نشان دادیم در این 40 سال هر بار به جوانان کشور اعتماد کردیم برگهای افتخاران در تاریخ این کشور ثبت کردند.

انتهای پیام/

تازه ترین اخبار