• مطالب ویژه
  • بی تدبیری دولت تدبیر و امید در بازداشت دیپلمات ایرانی به چه قیمت ! / قداست پاسپورت ایرانی که شعار میدادید چه شد

امام جمعه بندرگز گفت : وزیر امور خارجه ایران امروز به جای احساس مسئولیت به بهانه جویی های امریکایی و انگلیس از ابزارهای قانونی برای مقابله با بازداشت غیرقانونی دیپلمات ایرانی استفاده کند ، چرا اینهمه تعلل !!!

به گزارش کناره ، امام جمعه شهرستان بندرگز در مصاحبه با خبرنگار کناره در خصوص بازداشت اسدلله اسدی دیپلمات ایرانی در اروپا  اظهار داشت : جمهوری اسلامی ایران در این 40 سال با حفظ اصل عزت و اقدار روابط و تعاملاتش را با کشورها و حکومت های مختلف برقرار کرده است.

سید ابوالفضل حسینی افزود : یکی از شعارهای دولت تدبیر و امید برگرداندن قداست و جایگاه از دست رفته پاسپورت ایرانی بود و خیلی بر روی آن تاکید داشتند ولی حالا متاسفانه شاهدیم که یکی از دیپلمات های ایرانی  در اروپا  بازداشت شده در حالی که دیپلمات مصونیت سیاسی دارد ولی وزارت خارجه که باید دغدغه رهایی داشته باشد تا کنون که بیش از 3 ماه از بازداشت اسدلله اسدی اقدام قابل توجهی انجام نداده است.

امام جمعه بندرگز با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری در خصوص غیر قابل اعتماد بودن امریکا ، انگلستان ، فرانسه  و وظیفه و اقتدار وزارت خارجه ایارن نسبت به این کشورها گفت : وزارت خارجه ایران دغدغه ای که باید داشته باشد امروز ندارد ، دیپلمات ، نماینده ایران در کشورهای خارجی مثل ناموس ایران است ، دولتی که مدعی تدبیر و امید هست در این مسئله دارند بی تدبیری می کنند.

 وی ادامه داد : مجلس و دولتمردان مخصوصا وزارت خارجه وظیفه دارند در این موضوع با قدرت وارد شوند ، مطمعنا در قانون ابزار هایی برای مقابله با بی توجهی کشورها به مصونیت دیپلماتیک و قانون شکی وجود داردو لی چرا دولت کاری نمی کند قابل تامل است!!!

 

 آیا وزارت خارجه اسدالله اسدی را فراموش کرده؟/

این همه امتیاز به چه قیمت!

امام جمعه بندرگز گفت : متاسفانه داستان های منفی تاریخی دوباره دارد تکرار می شود ، روزی محمدرضاشاه خائن استان بحرین را از کشور جدا کرد و می گفت ما استان بحرین که یک استان استراتژیکی و مهم ایران بود را دادیم تا از بهانه گیری های آمریکا و انگلیس آزاد شویم ، امروز به چه قیمت این همه امتیاز می دهیم !!!

حسینی با اشاره به سخنان وزیر خارجه ایران گفت : آقای ظریف به راحتی امروزاعلام می کند اگر برجام ،  FATF و ... را امضا نکنیم امریکا بهانه می گیرد! امروز به جای اینکه احساس مسوولیت نسبت به بهانه جویی های کشورها مخصوصا آمریکا و انگلستان کند با سمت و روابط خارجی خود فضایی ایجاد کند که مردم بهتر زندگی کنند ، مشکلات مردم را حل کند احساس آرامش و امنیت به مردم دهد ، تا به کی می خواهید به بهانه گیری های آمریکا  جواب مثبت دهید.

وی تصریح کرد : امتیاز دادن ها به چه قیمت ، دولت مردان کف قیمت و سقف قیمت ها و ارزشها را بیان کنند ! چرا هر چه امریکا بخواهد باید به آنان بدهیم به چه قیمت ،اگر به هر بهانه امریکا و کشور های امثال آن چیزی از ایران طلب می کردند و ما به راحتی میدادیم  مگر این همه اقتدار و قدرت که در این 40 سال بدست می آمد ، مگر در 8 سال دفاع مقدس چیزی دادیم که اینهمه اقتدار کسب کردیم ، گروگانهای امریکایی و انگلیسی که در خلیج فارس آزاد کردیم مگر امتیاز دادیم یا با نشان دادن اقتدار امتیاز گرفتیم؟؟

رهبری هم گفته در همه مسائل شفافیت داشته باشید به جز مسال نظامی وامنیتی ، چه کسانی با اجرایی شدن FATF , CFT , …  ناظر تراکنشات مالی ایران خواهند شد ؟ کدام منطقی قبول می کند اسرار امنیتی خود را برای دیگران فاش کند!

 

حدود 3 ماه از بازداشت غیرقانونی اسدالله اسدی، دیپلمات ایرانی در آلمان به اتهام واهی تلاش برای بمب‌گذاری در همایش منافقین در فرانسه می‌گذرد اما وزارت امور خارجه هنوز نتوانسته آنچنان که باید و شاید، حقوق اولیه و بدیهی این دیپلمات ایرانی را از کشورهای اروپایی بستاند.

در تازه‌ترین خبر پیرامون اسدالله اسدی، دادستانی آلمان اعلام کرده یک دیپلمات ایرانی را که در این کشور تحت بازداشت قرار داشته به بلژیک تحویل داده است. پیش از این اعلام شده بود دادگاهی در آلمان با استرداد اسدی به بلژیک موافقت کرده است. مخالفت چند کشور اروپایی با تقاضای ایران جهت آزادی اسدی در شرایطی انجام شده که یک منبع آگاه به «وطن امروز» اطلاع داده، این دیپلمات ایرانی از حق بدیهی ملاقات با دیگران در مدت بازداشت نیز محروم بوده است!

 

انتهای پیام/

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

نظرسنجی

تازه ترین اخبار