• مطالب ویژه
  • واحد اندازه گیری انسانیت دستهایی است که گرفتیم

بای دبیر مرکز نیکوکاری حضرت مهدی(ع) شهرستان بندرگز گفت: با توجه به اینکه در آستانه سال نو قرار داریم در شهرستان بندرگز نیازمندان زیادی وجود دارند که چشمشان به دستان خیرین است و صورتشان را باسیلی سرخ نگه می دارند...

به گزارش کناره ، واحد اندازه گیری انسانیت گره هایی است که از مشکلات دیگران باز کردیم ، دلهایی است که بدست آوردیم و اشکهایی که پاک کردیم و و برای رضای خدا تبدیل به لبخند کردیم.

 فیروز بای دبیر مرکز نیکوکاری حضرت مهدی (عج) شهرستان بندرگز در حاشیه اولین سالگرد این مرکز اظهار داشت : این مرکز مردمی با هدف کمک به نیازمندان شهرستان بندرگز و مددیاری برای کمیته امداد برای افرادی که به هر دلیل نتوانسته اند جذب نهاد های هدف دار بشوند در بهمن سال1395 تاسیس شد.

بای در تشریح فعالیت های این مرکز گفت: شاخص ترین فعالیت های این مرکز شامل؛

* کمک درمانی بیماران سرطانی و ...

* اهدای جهیزیه به 25 نوعروس و داماد

* پیگیری و راه اندازی واحد درمان در کمیته امداد

* ارائه طرح تاسیس مرکز شیمی درمانی بیماران سرطانی در بندرگز و پیگیری آن که به موافقت ریاست دانشگاه علوم پزشکی قرار گرفت که مستلزم کمک و پیگیری مسئولین است در حالی که در شرق استان این طرح پس از ما ارائه شد و به اتمام رسید در حالی که در بندرگز با وجود فراهم بودن زیرساخت ها هنوز اقدام چشمگیری صورت نگرفت.

* شناسایی بیمارستان ها و مراکز درمانی رایگان در سطح کشور و هدایت بیماران شهرستان به این مراکز و تقبل تمام هزینه های بیمار

* ساخت چندین سرویس بهداشتی در روستا ها با همکاری گروه های جهادی

* ایجاد بانک اطلاعاتی نیازمندان و خیرین

و ...

687917646841 2

دبیر مرکز نیکو کاری حضرت مهدی(عج) گفت: در طول یک سال اخیر حدود 2میلیارد و هشتصد و سی و دو میلیون ریال هدایای نقدی و غیر نقدی از طرف مردم به این مرکز واگزار شدو در حوزه های درمانی، سبد کالا، ایتام، جهیزیه ، هزینه تحصیلی ، امور فرهنگی و... هزینه شد.

وی در ادامه گفت : شهروندان به جای کمک به منابع ناشناس که از شهرستان های اطراف هستند با همیاری این مرکز ابتدا نیازمندان شهرستان مورد حمایت قرار گیرند زیرا در این شهرستان نیازمندان زیادی وجود دارند که در تهیه حتی روزیشان با مشکل روبه رو هستند.

وی ادامه داد : با ارتباط این مرکز شما مردم شهرستان می توانید به شناسایی نیازمندان واقعی و خانواده های بی سرپرست و بد سرپرست محلات و روستا ها کمک کنید و کمک های شما مردم به نیازمندان واقعی این منطقه برسد.

دبیر این مرکز نیکوکاری در پایان در خصوص بسته های حمایتی عید نوروز برای نیازمندان گفت : با توجه به اینکه در آستانه سال نو قرار داریم این مرکز در حال جمع آوری سبد کالا سال نو برای نیازمندان است و از حمایت شما اهالی این شهرستان که  ساکن این شهر و یا در هر نقطه جهان زندگی می کنید برای حمایت از نیازمندان استقبال می کند و هدایای نقدی و غیر نقدی شما را به دست نیازمندان می رساند.

مرکز نیکوکاری حضرت مهدی (عج) در پاساژ پیوندی روبه روی بانک ملی شهرستان بندرگز واقع شده است.

شماره تماس مرکز نیکوکاری حضرت مهدی (عج) شهرستان بندرگز     01734369050

               فیروز بای دبیر مرکز نیکوکاری حضرت مهدی (عج)      09119759639

 

* در آیه 265 سوره بقره می خوانیم:

«وَ مَثَلُ الَّذينَ يُنْفِقُونَ أَمْوالَهُمُ ابْتِغاءَ مَرْضاتِ اللَّهِ وَ تَثْبيتاً مِنْ أَنْفُسِهِمْ کَمَثَلِ جَنَّةٍ بِرَبْوَةٍ أَصابَها وابِلٌ فَآتَتْ أُکُلَها ضِعْفَيْنِ فَإِنْ لَمْ يُصِبْها وابِلٌ فَطَلٌّ وَ اللَّهُ بِما تَعْمَلُونَ بَصيرٌ»

«و مثل (انفاقات) کسانی که اموالشان را برای طلب خشنودی خدا و استوارسازی روحشان (در ایمان و عمل) انفاق می کنند، مثل باغی است در جایی مرتفع که باران تندی بدان رسیده پس میوه خود را دو چندان داده باشد، پس اگر باران تندی نرسیده باران نرمی رسیده (و بی گیاه نمانده است) و خداوند به آنچه عمل می کنید بیناست.»

انتهای پیام/

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

نظرسنجی

تازه ترین اخبار