نظر به اهميت بيماری های قلبی و عروقی و لزوم شناخت راه های پيشگيری و کنترل اين بيماری  ، کارگاه پيشگيری از بيماری های قلب و عروق ، با حضور سرپرست شبکه بهداشت و درمان ، معاون مرکز بهداشت و کارکنان شبکه بهداشت و درمان در سالن همايش های مرکز بهداشت برگزار شد .

به گزارش کناره،دکتر شهرام صابری سرپرست شبکه و رئيس مرکز بهداشت شهرستان بندرگز در اين کارگاه در خصوص اهميت بيماری ، ميزان شيوع اين بيماری در کشور و استان  و راه هاي کنترل و پيشگيری  از ابتلا به بيماری براي حاضرين صحبت کرد .

دکتر صابری از اين بيماری ( بيماری های قلبی و عروقی ) به عنوان اولين علت مرگ در کشور و استان ياد کرد و افزود : سن سکته قلبی در ايران از 70 تا 80 سال در گذشته به شدت کاهش پيدا کرده و امروز به مرز 30 سال رسيده است .

وی   از تغذيه نامناسب ، افزايش وزن ، دخانيات و سيگار ، فشار خون بالا ، چربی خون بالا و ديابت را به عنوان عوامل ايجاد کننده بيماری های قلبی و عروقی نام برد و افزود : کم تحرکی و پشت ميز نشينی بعنوان يکی ديگر از عوامل مهم در ايجاد اين بيماری می باشد .

سرپرست شبکه بهداشت و درمان بندرگز با بيان اينکه طبق آمار 45 درصد از افراد دچار اضافه وزن هستند و 16 درصد مردم هم از فشار خون بالا رنج می برند ؛ چاقی و افزايش زياد وزن و فشار خون بالا را از عوامل مهم و موثر در ابتلای افراد به بيماری های قلبی و عروقي  دانست .

پس از صحبت های دکتر صابری مدرسين کارگاه به ارائه مطالب مربوطه پرداختند .

گفتنی است اين کارگاه در دو روز  و طی اين روزها کارکنان با بيماريهای قلبی و عروقی ، عوامل خطر و راه ههای پيشگيری ، تغذيه نامناسب ، ارتباط تحرک ناکافی با بروز بيماری ، ارتباط استرس با بروز بيماری ، سوء مصرف مواد مخدر و ابتلا به بيماری قلبی و عرقي ، فشار خون و ديابت ، چاقی و ارتباط آن با بروز بيماری ، آشنا شدند.

 

AWT IMAGE

AWT IMAGE

AWT IMAGE

AWT IMAGE

AWT IMAGE

AWT IMAGE

AWT IMAGE

AWT IMAGE

AWT IMAGE

AWT IMAGE

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

تازه ترین اخبار