میرزایی گفت :  ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی می تواند مسیر زندگی افراد را تغییر دهد.

به گزارش کناره، علی اصغر میرزایی فرماندار بندرگز در گفت و گو با خبرنگار کناره در خصوص گرامیداشت 24 آبان روز کتاب و کتابخوانی اظهار داشت : ترویج کتابخوانی می تواند زیرساخت های فرهنگی را در جامعه ایجاد کند.

علی اصغر میرزایی افزود : باید فرهنگ مطالعه در خانواده ها و توسط والدین از سنین ابتدایی ایجاد و در مقاطع تحصیلی بالاتر ، بیشتر به آن توجه و عمل شود.

میرزایی تصریح کرد : اگر می خواهیم جامعه ای موفق باشیم و به جایی برسیم باید مطالعه مستمر داشته باشیم.

وی ادامه داد : جوانان و نوجوانان اهمیت ویژه ای به مطالعه و کتابخوانی داشته باشند زیرا توجه به این مساله مهم در آینده آنان بسیار موثر است.

این مسوول اضافه کرد : حوزه کتاب و کتابخوانی به گروه خاص تعلق نداشته و کتابخوانی باید به عنوان یک نیاز و احساس دائمی در میان عموم افرادجامعه رواج داشته باشد.

وی با اشاره به اینکه کتاب و فرهنگ مطالعه آن ریشه در باورهای دینی ما دارد ، افزود : ورود شبکه های مجازی سبب کمرنگ شدن فرهنگ مطالعه در جامعه شده است.

فرماندار بندرگز خاطر نشان کرد : برای تبیین فرهنگ ارزشمند مطالعه و کتابخوانی در جامعه اسلامی و فرهنگی ، کتابداران وظیفه سنگینی را بر عهده دارند و نیز تمامی افراد اعم از مسئولان و مردم باید تلاش مضاعفی داشته باشند.

24 آبان تا اول آذر هفته کتاب و کتابخوانی نامگذاری شده است.

 

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

تازه ترین اخبار