سومین دوره مسابقات قرائت و تفسیر قرآن کریم در منطقه غرب استان گلستان 28 آبان 94 به میزبانی شهرستان بندرگز برگزار میگردد.

به گزارش کناره، سجاد صیدآبادی مسئول برگزاری این مسابقه در گفت و گو با خبرنگار کناره اظهار داشت:بنا بر فرمایشات مقام معظم رهبری حضرت امام خامنه ای(حفظه الله) مبنی بر انس و الفت و ترویج قرآن کریم توسط جوانان و روشنفکران، مجمع قرآنی ثقلین شهرستان بندرگز با همکاری پایگاه بسیج شهید قندهاری و سایر فعالان عرصه فرهنگی و قرآنی مسابقات قرائت و تفسیر قرآن کریم را با حضور قاریان برتر و بسیجیان منطقه غرب استان گلستان در دو مقطع زیر 16 سال و بزرگسال برگزار می کند.

وی نحوه ثبت نام و برگزاری مسابقه را تشریح کرد:

1. متسابقین دعوت شده در این دوره از مسابقات از شهرستان های بندرگز، گلوگاه، کردکوی و ترکمن می باشند و همچنین داوطلبان آزاد از سایر شهرستان ها نیز میتوانند در این دوره از مسابقات شرکت نمایند.1

 

2. مسابقه قرائت قرآن در مقطع زیر 16 سال تنها در یک مرحله و مسابقه قرائت قرآن در مقطع بزرگسال در دو مرحله مقدماتی و نهایی برگزار میگردد.

 

3. زمان برگزاری مرحله مقدماتی رشته قرائت قرآن راس ساعت 13 بعدازظهر و مرحله نهایی پس از اقامه نماز جماعت مغرب و عشاء خواهد بود.

 

4. قرعه در مرحله مقدماتی توسط داوران محترم(6 سطر از آیات) و در مرحله نهایی از بین سه قرعه هیات محترم داوران (10 سطر از آیات توسط متسابقین) انتخاب می شود.

 

5. تمامی قوانین مسابقات قرائت قرآن در بخش داوری لحاظ میگردد.

 

6. داوطلبان شرکت در مسابقات قرائت و تفسیر قرآن کریم(تفسیر نمونه آیت الله مکارم شیرازی- سوره توبه آیات 38- 59) می بایست حداکثر تا تاریخ 24 آبانماه 94 نام و نام خانوادگی خود را به سامانه 3000480220 ارسال نمایند. درغیر اینصورت حق شرکت در مسابقات قرائت و تفسیر قرآن کریم را نخواهند داشت. حدنصاب برندگان مسابقه تفسیر قرآن کریم امتیاز 25 از 30 میباشد.

 

7. زمان برگزاری مسابقه تفسیر قرآن راس ساعت 3 بعدازظهر خواهد بود.

 

8. به نفرات برتر مسابقات جوایز نقدی ارزشمندی از جمله کمک هزینه سفر به مشهد مقدس اهداء می گردد.

 

9. تمامی مسابقات در روز پنج شنبه 28 آبانماه 94 برگزار می گردد.

 

10. مکان برگزاری مسابقات مسجدجامع شهرستان بندرگز خواهد بود.

 

11. این مسابقات با همکاری مجمع قرآنی ثقلین، پایگاه بسیج شهید قندهاری، نهاد نمازجمعه، دانشگاه آزاد اسلامی، موسسه قرآنی اندیشه مطهر، دارالقرآن دکتر محمدحسین طباطبائی و کانون فرهنگی هنری مسجدجامع شهرستان بندرگز برگزار میگردد.

 

12. داوران این دوره از مسابقات عبارتند از:

 

وقف و ابتداء: حجت الاسلام والمسلمین حاج حمید بهاری

 

لحن: استاد نقی عالیشاه

 

صوت: استاد محمد تجری

 

تجوید: استاد سجاد صیدآبادی

 

قاریان عزیز با شرکت در این دوره از مسابقات قطعا با داوری دقیق اساتید بزرگوار از روند پیشرفت تلاوت خود آگاهی پیدا کرده و ان شاءالله جزء برندگان مسابقات خواهند بود و از جوایز ارزشمند آن بهره خواهند برد.

qoran273462874

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

تازه ترین اخبار