رئیس اداره منابع طبیعی کردکوی گفت: مأمورین حفاظتی طرح جنگلداری کردکوی پس از مدتی تعقیب و گریز با همکاری مأمورین ایست بازرسی نوکنده موفق شدند خودروی حامل چوب آلات قاچاق را توقیف و متخلفین را دستگیر و پس از تشکیل پرونده تحویل مقامات قضایی دهند.

به گزارش کناره، مأمورین حفاظتی طرح جنگلداری کردکوی در حین گشت و کنترل در سطح حوزه استحفاظی جهت جلوگیری از تخلفات احتمالی یک دستگاه خودروی واتسون حامل ۴۳ اصله چوب راش و ۶ اصله چوب ملچ قاچاق در روستای چهارده شهرستان کردکوی کشف و توقیف کردند.

مهندس فتاح قاسمی در خصوص چگونگی کشف و توقیف چوب‌آلات قاچاق جنگلی اظهار کرد: مأمورین حفاظتی طرح جنگلداری کردکوی در حین گشت و کنترل در سطح حوزه استحفاظی جهت جلوگیری از تخلفات احتمالی به یک دستگاه خودروی باتسون در روستای چهارده شهرستان کردکوی، مشکوک شده و پس از مدتی تعقیب و گریز با همکاری مأمورین ایست بازرسی چوب شهرستان نوکنده موفق شدند خودروی حامل چوب آلات قاچاق را توقیف و متخلفین را دستگیر و پس از تشکیل پرونده تحویل مقامات قضایی دهند.

وی ادامه داد: در این رابطه متخلفین دستگیر شده و برای رسیدگی به جرائم و تخلفات آنها به مراجع قضایی معرفی شدند تا با برخورد قاطع با این افراد جلوی اقدامات مشابه در این زمینه گرفته شود.

قاسمی به مخربان و متجاوزان به عرصه‌های جنگلی و مرتعی شهرستان هشدار داد و تأکید کرد: با ادامه این روند، فعالیت های حفاظتی و گشت مامورین اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان تشدید خواهد شد و افرادی که در تخریب و حمل قاچاق چوب درختان نقش داشته باشند دستگیر و تحویل مراجع قضائی می شوند.

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان کردکوی در خاتمه از دوستداران طبیعت خواست در صورت مشاهده تخریب عرصه‌های ملی و قاچاق چوب‌آلات با اطلاع دادن مراتب به شماره تلفن رایگان 1504 مرکز فرماندهی یگان حفاظت منابع طبیعی به صورت شبانه‌روزی،یاری‌گر حافظان منابع طبیعی شهرستان در این امر خطیر باشند./رادکانا

DSC00590DSC00594DSC00595DSC00601DSC00602DSC00604

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

تازه ترین اخبار