سرهنگ حسینی گفت : خرمشهرها در راه اند و برای فتح آنان باید خود را آماده کنیم.

به گزارش کناره ، فرمانده سپاه بندرگز ضمن گرامیداشت حماسه ماندگار سوم خرداد سالروز فتح خرمشهر این روز بزرگ و حماسی به فرماندهی معظم کل قوا حضرت امام خامنه‌ای (مدظله‌العالی) و درود به روح پرفتوح شهدا، امام شهدا، ایثارگران و جانبازان انقلاب اسلامی و دفاع مقدس تبریک گفت.

فرمانده سپاه شهرستان بندرگز گفت :28 برنامه شاخص به مناسبت سالروز حماسه آزادسازی خرمشهر به مدت سه روز با شعار "ما قوی هستیم  " در شهرستان بندرگز برگزار می شود.

آزادی خرمشهر در سال 1361هدیه خداوند به فرزندان این میهن بود که با اعتماد و اتکا به خداوند و پیروی از دستورات امام (ره) و با وحدت و یکپارچگی در مقابل دشمن تا دندان مسلح اتفاق افتاد.

سرهنگ سیدعلی حسینی با اشاره به فرمایش حضرت امام که " خرمشهرها در راه است " افزود : با توجه به هجمه های دشمن در در عرصه های جدید و جنگهای نوین لازم است جوانان کشور بینش و بصیرتشان نسبت به موضوعات را افزایش دهند و حضور پررنگ در عرصه های مختلف و گوش به ندای ولی امر مسلمین باشند.

بعد از این نبرد، شهر خرمشهر پس از ۵۷۶ روز اشغال توسط نیروهای ارتش عراق، در روز سوم خرداد سال ۱۳۶۱ توسط نیروهای مسلح ایران بازپس گرفته شد.

فتح خرمشهر بازتاب جهانی داشت و عراق با از دست دادن خرمشهر، از نظر سیاسی تکیه‌گاهش را برای مذاکره از دست داد.

این نبرد از لحاظ نظامی، به‌عنوان نقطهٔ عطفی در تاریخ جنگ ایران و عراق شناخته می‌شود.

شورای عالی انقلاب فرهنگی؛ روز ۳ خرداد را به عنوان؛ روز مقاومت، ایثار و پیروزی در تقویم رسمی ایران نام‌گذاری کرده‌است.

انتهای پیام/ 

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

تازه ترین اخبار