فرماندار بندرگز بر ضرورت نهادينه كردن ارزش هاي اسلامي در ميان جوانان تاكيد كرد و گفت : آثار انقلاب اسلامي و هشت سال دفاع مقدس بايد به شكل مناسب ساماندهي شود

 

به گزارش کناره  "حسین احمدی" در جلسه ساماندهی یادمان شهدای گمنام بندرگز و نوکنده، تسريع در بهره برداري از يادمان هاي شهرستان را خواستار شد و افزود: ميراث ماندگاري از فداكاري هاي هشت سال دفاع مقدس براي نسل هاي آينده به يادگار گذاشته شود.

وی بیان داشت : تاکنون 6 میلیارد ریال برای ساخت یادمان های شهدای گمنام بندرگز و نوکنده هزینه شده است.

فرماندار بندرگز تصریح کرد: زنده نگاه داشتن نام و یاد شهدا علاوه بر تکلیف اداری و سازمانی یک امر شرعی و دینی است که باید پیوسته به آن توجه شود.

احمدی اضافه کرد : شهدا با گذشتن از گرانبهاترین سرمایه خود که جانشان بود توانستند از دین خدا و مرزهای کشور دفاع کنند.

مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزشهای دفاع مقدس گلستان نیز در این جلسه گفت: در ۵۷ نقطه استان گلستان میزبان شهدای گمنام هستیم که در ۲۷ نقطه یادمان شهدا به صورت کامل طراحی و احداث شده است.

سردار علی ملک شاهکوهی افزود: ۶ نقطه هم در گلزار شهدا واقع شده است که نیاز به اِلِمان ندارد.

وی اظهار داشت: در حال حاضر عملیات احداث یادمان شهدا در ۱۲ نقطه استان بین ۲۰ تا ۹۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد که تا پایان امسال به بهره برداری می رسد و ۲۰ نقطه هم از صفر تا ۲۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد که تا پایان سال ۹۹ طراحی، اجرا و به بهره برداری می رسد.

مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزشهای دفاع مقدس در خصوص تکمیل اِلِمان های مزار شهدای گمنام در نوکنده و بندرگز گفت: اِلِمان نوکنده ۴۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد و یادمان شهدای گمنام در بندرگز هم نیاز به محوطه سازی، سرویس بهداشتی و حصار کشی دارد که هر دو نقطه تا پایان سال ۹۸ تکمیل می شود.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

تازه ترین اخبار