عضو مجمع نمایندگان گلستان گفت: ورود فاضلاب های شهری به دریای خزر، موجب شده این اکوسیستم ارزشمند در معرض تهدید جدی قرار بگیرد و تبدیل به دریاچه فاضلاب شود.

 به گزارش کناره ، محمدجواد نظری مهر، نماینده مردم بندرگز، کردکوی، بندرترکمن و گمیشان در مجلس شورای اسلامی گفت: متأسفانه موضع گیری سازمان محیط زیست در خصوص تبدیل دریای خزر به دریاچه فاضلاب مشخص نیست اما هر زمانی که قرار است طرحی توسعه ای اجرا شود، این سازمان اجازه آن را نمی دهد.

وی با بیان اینکه حفظ محیط زیست مغایر با بهره برداری از منابع خدادادی و طبیعت نیست، خاطرنشان کرد: فاضلاب شهری هر روز وارد دریا می شود و ساحل و خلیج گرگان را آلوده کرده است اما انگار کسی این اتفاقات را نمی بیند.

نظری مهر با بیان اینکه علیرغم دستور رییس جمهور، هنوز برخی ها برای اجرای طرح گردشگری آشوراده سنگ اندازی می کنند، تصریح کرد: چندماه از سفر رییس جمهور به استان که اجرای طرح گردشگری در جزیره آشوراده را به تصویب رسانده بود، گذشته است اما خبری از اجرایی شدن آن نیست.

وی با بیان اینکه پس از سال ها پیگیری در دولت یازدهم بخشی از مرز جغرافیایی گلستان به استان مازندران مشخص شده است، گفت: از عمر این استان قریب به 18 سال می گذرد اما هم چنان مرزهای استان ما نامشخص است و کسی هم این موضوع را پیگیری نمی کند.

نظری مهر با بیان اینکه برخی از سنگ اندازی ها در مسیر توسعه گردشگری در آشوراده و دریای خزر به دلیل عدم مشخص شدن مرزهای جغرافیایی است، افزود: هر زمانی که خواستیم در دریا اقدامی انجام دهیم، برخی ها مدعی شدند که منطقه مورد نظر برای اجرای طرح در محدوده مدیریت آنها قرار دارد و به همین خاطر فرصت سوزی های زیادی انجام شده است./شبستان

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

تازه ترین اخبار