رییس اداره حفاظت محیط زیست بندرگز از تلف شدن یک قلاده گرگ در این شهرستان به دلیل برخورد با خودرو خبر داد.

 

به گزارش کناره ، محمد پورقاسم رییس اداره حفاظت محیط زیست بندرگز در اینباره اظهار داشت: مامورین یگان حفاظت این اداره در حوالی روستای سالیکنده بندرگز، با لاشه تلف شده یک قلاده گرگ با آثار مشهود برخورد با خودرو مواجه شدند.

وی ادامه داد: پرسنل این اداره پس از بیومتری و ثبت داده های زیستی لاشه گرگ را برای بررسی بیشتر به اداره حیات وحش اداره کل حفاظت محیط زیست گلستان منتقل کردند.

رییس اداره حفاظت محیط زیست بندرگز با اشاره به جایگاه ارزشمند مشارکت مردم در حفظ مواهب الهی اظهار داشت: اگر این حادثه زودتر به محیط زیست گزارش می شد، احتمال زنده ماندن گرگ بیشتر بود.

پورقاسم خطاب به شهروندان گلستانی گفت: مردم می توانند با شماره گیری تلفن 1540 وقوع این گونه حوادث را به اداره محیط زیست اطلاع دهند.

پور قاسم یادآور شد: در سالیان اخیر یکی از عوامل تهدید کننده بقای جانداران بزرگ جثه، بروز سوانح جاده ای است که رانندگان باید در مکان تردد حیوانات وحشی با احتیاط بیشتری حرکت کنند.

استان گلستان دارای زیستگاه های متعدد حیات وحش است.

شهرستان بندرگز در 42 کیلومتر غرب گرگان به سبب همجواری با جنگل های هیرکانی و خلیج گرگان، طیف وسیعی از جانوران وحشی را در خود جای داده است .
انتهای پیام /

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

تازه ترین اخبار