مدیرکل سازمان جهادکشاورزی استان گلستان گفت: براساس برنامه‌ریزی انجام شده امسال طرح زهکشی ۱۰ هزار هکتار از اراضی شهرستان بندرگز اجرایی می‌شود.

 

به گزارش کناره ، مختار مهاجر در گفت‌وگو با خبرنگاران اظهار داشت: طرح زهکشی بخشی از اراضی شهرستان بندرگز به تصویب رسیده و امسال در 10 هزار هکتار از اراضی این شهرستان اجرا می‌شود.

وی افزود: شهرستان بندرگز با توجه به استعداد و پتانسیل در بخش محصولات باغی و دامپروری، یکی از مناطق حساس استان در سیاست گذاری کشاورزی محسوب می‌شود.

مدیرکل سازمان جهادکشاورزی استان گلستان تصریح کرد: تامین اعتبارات و مطالعات این طرح انجام شده و امسال این طرح زهکشی در منطقه چلدین شهرستان بندرگز به صورت مرحله‌ای اجرا می‌شود.

مهاجر افزود: این طرح زهکشی امسال با هدف جلوگیری از معضل آب گرفتگی زمین‌های کشاورزی که سبب خفه شدن درختان می‌شود، در 10 هزار هکتار از 12 هزار هکتار زمین های این منطقه اجرا می‌شود.

وی اظهار کرد: ساماندهی دام روستایی و مدیریت تغذیه و مدیریت تولیدمثل یکی دیگر از طرح‌هایی است که با مشارکت شرکت‌های تعاونی شهرستان بندرگز به خوبی انجام شده و در سال گذشته تحقیقات آن انجام و امسال اجرایی و عملیاتی می‌شود.

مدیرکل سازمان جهادکشاورزی استان گلستان گفت: خوشبختانه کنستانتره توزیع شده در گاوداری‌ها تحت نظارت مرکز تحقیقات و با همکاری شرکت‌های تعاونی انجام می‌شود و ارزش کیفی بالایی دارد.

وی افزود: ایجاد صندوق حمایت بخش کشاورزی نیز از دیگر برنامه‌ها در شهرستان بندرگز است که باید با همکاری مسئولان شهرستان انجام شود.

مهاجر اظهار داشت: با توجه به تامین اعتبارات انجام شده در استان گلستان، اعتبارات بخش جهادکشاورزی شهرستان بندرگز رشد مناسبی داشته و اعتبارات سال 93 این بخش 330 میلیون تومان بود که امسال به 560 میلیون تومان افزایش یافته است.

وی افزود: از این میزان 30 میلیون تومان برای اصلاح نژاد ملکه‌های زنبورعسل و 530 میلیون تومان دیگر برای اجرای پروژه‌های عمرانی اختصاص یافت.

دیدگاه‌ها   

0 #1 parsa 1394-07-07 23:41
جهاد کشاورزی استان در قالب سازمان بوده و آقای مهاجر بعنوان رئیس سازمان جهاد کشاورزی هستند و مدیر کل غلط می باشد.
نقل قول کردن

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

تازه ترین اخبار