مدیرکل ثبت احوال گلستان با اشاره به افزایش سن ازدواج در استان گفت : بیشترین سن میانگین ازدواج برای مردان در شهرستان بندرگز با معدل سنی 29.22 و کمترین میانگین سن ازدواج با معدل 24.88 در شهرستان گالیکش ثبت شده است.

به گزارش کناره ، مدیرکل ثبت احوال استان گلستان از رشد منفی ازدواج در گلستان خبر داد و گفت : آمار ازدواج در پنج ماهه اول امسال نشان می‎دهد که نرخ وقوع ازدواج در این استان شمالی سیر نزولی داشته است.

علی عادلی اظهار کرد: در پنج ماهه اول 1394 در استان تعداد هفت هزار و 725 واقعه ازدواج ثبت شده که نسبت به مدت مشابه سال گذشته 5.8 درصد کاهش داشته است.

وی خاطرنشان کرد: کلاله با 144 واقعه ازدواج به نسبت سال گذشته که 286 ازدواج در این شهرستان به ثبت رسیده با 49.7 درصد رشد منفی، دارای کمترین واقعه ازدواج طی پنج ماه اخیر در سطح استان بوده است.

عادلی یادآور شد: متاسفانه روند کاهش نرخ ازدواج تنها به امسال محدود نمی‎شود بلکه در سال گذشته نیز شاهد نرخ منفی این سنت الهی بوده‎ایم.

مدیرکل ثبت احوال استان گلستان خاطرنشان کرد: در مجموع سال 1394، شاهد کاهش 7.8 درصدی ازدواج بوده‎ایم که این آمار نشان می‎دهد در موضوع ازدواج نه تنها رشد نداشتیم، بلکه وضعیت ما بدتر شده است.

عادلی این مسئول گلستانی با اشاره به نسبت ازدواج در سطح شهرها و روستاهای گلستان اضافه کرد: از مجموع ازدواج‎های انجام گرفته، 3 هزار و 620 ازدواج در روستا و 4 هزار و 105 ازدواج در شهرهای استان روی داده است.

*افزایش سن ازدواج در گلستان

وی با اشاره به افزایش سن ازدواج در استان خاطرنشان کرد: بیشترین سن میانگین ازدواج برای مردان در شهرستان بندرگز با معدل سنی 29.22 و کمترین میانگین سن ازدواج با معدل 24.88 در شهرستان گالیکش ثبت شده است.

مدیرکل ثبت احوال استان گلستان با اشاره به اینکه هر سال شاهد کاهش ازدواج در گلستان هستیم، ادامه داد: در سال 1393، 3 هزار و 504 واقعه طلاق در گلستان ثبت شد که به طور میانگین به ازای هر 5.6 واقعه ازدواج یک طلاق ثبت شده است./ فارس

دیدگاه‌ها   

0 #1 مهندس برق 1394-07-03 20:27
الان دیگه با این اوضاع بد اقتصادی و بیکاری کی به فکر ازدواجه ؟

طرف شکم خودش رو به زور سیر میکنه چه برسه یه نون خور دیگه
نقل قول کردن

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

تازه ترین اخبار