• بندرگز
  • گرامیداشت اولین شهید انقلاب "بندرگز"

گردهمایی سالروز شهادت "غلامرضا اسدی عرب" اولین شهید فرهنگی انقلاب اسلامی شهرستان بندرگز ، با حضور فرماندار ، مسوولان اجرایی و اقشار مختلف مردم در گلزار شهدای روستای گزغربی از توابع شهرستان بندرگز برگزار شد.

به گزارش کناره ، در این مراسم با بیان خاطراتی توسط حسین کبیر همرزم آن شهید ، یاد و خاطره شهید غلامرضا اسدی عرب گرامی داشته شد.

شهید غلامرضا اسدی عرب در سال 1331 شمسی در روستای " گز "  شهرستان بندرگز متولد و در محیطی روستایی و خانواده ای متدین و کشاورز تربیت شد و پس از اخذ دیپلم ، در سال 1355 وارد دانشسرای راهنمایی تحصیلی گرگان گردید.

او از این فرصت به خوبی برای مبارزات ضد رژیم بهره جست ، بطوری که مدتی بعد مورد سوء ظن شدید ساواک ، ژاندارمری ، شهربانی گرگان و رئیس دانشسرا قرار گرفت. تا اینکه غروب روز 13 دی ماه سال 57 در حالی که مردم استان گلستان غرق در عزای شهیدان گلگون کفن خود در وقایع نهم دی کردکوی (شهید حمزه طیبی) ، دوازدهم دی گالیکش (7شهید) و اربعین شهدای پنجم آذر گرگان (14شهید) بودند ، خبر ناگواری منتشر شد که همه مردم مسلمان بویژه منطقه بندرگز یکه خوردند ، و آن خبر شهادت معلم قهرمان غلامرضا اسدی عرب بودعرصه مبارزات آن شهید از دانشسرای تربیت معلم گرگان ( که دانشجوی آنجا بود ) تا بندرگز و کردکوی و بهشهر را در بر می گرفت.

حتی اعلامیه های انقلابی اش به گنبد هم می رسید.

سرانجام در شب هنگام 13 دی 1357 رشته حیاتش در ضلع جنوبی سه راه بندرگز در طی انفجاری مهیب به شهادت رسید.

1684465465465

انتهای پیام/

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

نظرسنجی

تازه ترین اخبار