• بندرگز
  • یاوران وقف در بندرگز تجلیل شدند

همایش 'یاوران وقف' در راستای تجلیل از مروجان سنت حسنه وقف روز چهارشنبه در روستای جفاکنده شهرستان بندرگز در غرب استان گلستان برگزار شد.

 

به گزارش کناره ، معاون فرهنگی اداره کل اوقاف و امور خیریه گلستان در این همایش وقف را از ضرورت های امروز جامعه برشمرد و اظهار داشت: ضرورت دارد تا با تقویت اعتماد عمومی در راستای گسترش این سنت حسنه گام های بیشتری برداشته شود.
حجت الاسلام حسن دارابی افزود : وقف دارای آثار و برکت های زیادی است و بیش از اینکه برای دیگران اثر داشته باشد بر زندگی واقف تاثیر دارد.
وی افزود: در زمان حاضر نگاه حاکم بر وقف، تا اندازه قابل توجهی همچنان نگاه سنتی است و لازم است تلاش کنیم تا واقفان با ورود به حوزه های مختلف دیگری که با شرایط زمان حال تناسب بیشتری دارد، موقوفات جدیدی را ایجاد کنند.
دارابی ادامه داد: اگر فرهنگ وقف را به درستی در سطح جامعه ترویج کنیم بسیاری از مشکلاتی که اکنون در حوزه های مختلف با آنها مواجه هستیم حل می شود.
وی تاکید کرد که علاوه بر گسترش فرهنگ وقف باید تلاش شود نیت واقفان متنوع شده و طبق نیاز جامعه صورت گیرد.
همایش تجلیل از یاوران وقف بندگز به مناسبت هفته وقف با حضور حسین احمدی فرماندار بندرگز و جمعی مدیران شهرستانی برگزار واز واقفان، مربیان قرآن، خادمان و هیات امنای بقاع متبرکه با اهدای لوح سپاس و هدایایی تجلیل شد.
به گزارش ایرنا وقف سنتی اسلامی و به معنای هدیه ابدی برای خدمت عمومی یا نگه داشتن اصل چیزی و جاری بودن منفعت آن در جهت خیر و نیکی و رضای خدا است.
گلستان 5 هزار موقوفه و 64 هزار رقبه دارد که حدود 85 تا 90 درصد آنها با نیت اطعام دهی و عزاداری ابا عبدالله حسین (ع) وقف شده است.
شهرستان بندرگز با 46هزار نفر جمعیت در 42 کیلومتری غرب شهرستان گرگان، مرکز استان گلستان واقع شده است.

انتهای پیام /

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

نظرسنجی

تازه ترین اخبار