• بندرگز
  • بیست و یکمین انتخابات شوراهای دانش آموزی در مدارس بندرگز برگزار شد

بیست و یکمین انتخابات شوراهای دانش آموزی صبح امروز به طور همزمان در مدارس بندرگز برگزار شد.

به گزارش کناره ، انتخابات شورای دانش آموزی بطور نمادین در آموزشگاه پسرانه نمونه دولتی مرحوم ایرجی بندرگز با حضور معاون فرماندار و تنی چند از مدیران اجرایی برگزار شد.

معاون فرمانداری بندرگز در این مراسم گفت : دانش آموزان اثرگذارترین مولفه توسعه آینده جامعه هستند.

شهربانو برهانی هدف از برگزاری انتخابات شوراهای دانش آموزی را مشارکت دانش آموزان در امور مربوط به مسائل آموزشی و پرورشی و ایجاد ارتباط صحیح مستقیم بین دانش آموزان و اولیای مدرسه دانست.

وی بیان داشت : تقویت روحیه مسئولیت پذیری در دانش آموزان حائز اهمیت است و با برگزاری شورای دانش آموزی و مشارکت دانش آموزان در تصمیم گیری ها می توان در این راستا گام برداشت.

معاون فرماندار بندرگز اظهار داشت : شوراهای دانش آموزی زمینه تقویت روحیه مسولیت پذیری ، تعامل فکر و اندیشه ، تقویت روحیه خودباوری و افزایش سطح علمی و سیاسی دانش آموزان را فراهم می کند.

برهانی با بیان اینکه در ایران اسلامی تمام فعالیت ها و تصمیمات مهم با مشورت ، رای و نظر مردم اداره می شود گفت: این مهم بیانگر اهمیت و نقش شورا در زندگی اجتماعی است.

 وی با تبیین جایگاه شوراها در نظام اسلامی به عنوان نماد مردم سالاری دینی ، تحکیم و تعمیق ارزش ها ، باورهای دینی و سیاسی در بین دانش آموزان ، بهبود نظام تصمیم گیری از طریق مشارکت دانش آموزان ، تکریم شخصیت دانش آموزان و واگذاری بخشی از اداره امور مدرسه به دانش آموزان را از اهداف مهم برگزاری انتخابات شورای دانش آموزی برشمرد.

انتهای پیام/

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

نظرسنجی

تازه ترین اخبار