طرح گردشگری آشوراده در انتظار تصمیم کمیته طبیعت گردی - کناره
  • بندرگز
  • طرح گردشگری آشوراده در انتظار تصمیم کمیته طبیعت گردی

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گلستان گفت: طرح گردشگری آشوراده به نتیجه رسیده و در حال حاضر منتظر جلسه کمیته طبیعت گردی سازمان محیط زیست هستیم.

 

به گزارش  کناره ، ابراهیم کریمی، مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گلستان، امروز (13 اردیبهشت) در جلسه شورای اداری استان گفت: طرح گردشگری آشوراده به نتیجه رسیده و در حال حاضر منتظر جلسه کمیته طبیعت گردی هستیم.

وی با اشاره به پروژه گردشگری آسمانه کرانه دریای خزر در سواحل استان، افزود: این پروژه در 197 هکتار و با سرمایه گذاری 200 میلیون دلاری در سواحل استان آماده اجرا است که شامل 5 فروند آشیانه، برج های مراقبت، رستوران ها، تالارها، فضاهای تفریحی و گردشگری، اقامتگاه ها و ... است که می تواند زمینه اشتغال 500 نفر را فراهم کند.

کریمی ادامه داد: اختلاف نظر محیط زیست مازندران و گلستان در خصوص حریم مصوب موجب توقف طرح شده که اگر این روند ادامه داشته باشد، امکان اجرای این پروژه وجود نخواهد داشت.

وی گزارشی هم از سفرهای نوروزی به استان گلستان ارائه کرد و گفت: در نوروز امسال یک میلیون و 670 هزار نفر در این استان اقامت داشتند که نسبت به نوروز 96  رشدی حدود 60 درصدی دارد.

کریمی اظهارکرد: بازدید از جاذبه های تاریخی و تفریحی استان نیز با رشدی 84 درصدی به بیش از 11 میلیون نفر رسید.

وی گفت: بیشترین اقامت به ترتیب در شهرهای گرگان، گالیکش و علی آبادکتول و بیشترین بازدید از جاذبه های تاریخی در علی آبادکتول، بندرترکمن و گمیشان بوده است.

پایان پیام/

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

نظرسنجی

تازه ترین اخبار