امام جمعه بندرگز گفت : شعار مرگ بر انگلیس امروز شلاق دارد و دندان گوینده آن را در دهانش خورد می کنند که در هر صورت آن کلید تدبیر دولت امید دهان معترضین و منتقدین را می بندد و قفل می کند، کلید بازگشایی سفارت انگلیس بود.

 

به گزارش کناره ، حجت الاسلام والمسلمین سیدمصطفی محمدی امام جعه بندرگز در خطبه های نماز جمعه این هفته گفت : ما به مجلس هم معترضیم که چرا در مقابل این حق قانونی خودشان جهت بررسی برجام کوتاه آمدند با تعطیلی هفتگی و بیست روزه از این مسئولیت شانه خالی می کنند!! که 33 سال پیش در شهریور سال 1361 صدو چهل نماینده مجلس می خواستند با استفاده از تعطیلی تابستانه راهی حج بشوند که امام به آنها عتاب کردند و نهیب زدند که در چنین شرایطی وقت تعطیل کردن مجلس نیست ، امروز در شرایطی که کنگره امریکا درحال بررسی برجام است چرا مجلس ما را تعطیل می کنند و مجلس تعطیل است ؟

وی به موضوع بازگشایی سفارت انگلیس در ایران اشاره کرد و افزود: متاسفانه در همین روزها بازگشایی سفارت انگلیس استعمارگر را در تهران با چراغ خاموش شاهد بودیم که برای مردم و رسانه ها جای تعجب داشت و غیرمنتظره بود با ورود وزیر خارجه انگلیس فیلیپ هاموند به ساختمان سفارت اعلام شد که این سفر از چند ماه پیش برنامه ریزی شده بود اما مقامات وزارت خارجه ایران ترجیح می دادند که مساله بازگشایی سفارت انگلیس در تهران را رسانه ای نکنند چون مسئولین می دانند مردم ایران نسبت به انگلیس خبیث بی اعتماد هستند.

خسارتهای روباه پیر به ایران

خطیب جمعه بندرگز گفت :  در 150سال اخیر بیشترین ضربه و خسارات را ما از ناحیه انگلیس دیدیم ،اگر افغانستان و بخشی از خاک بلوچستان از ایران جدا شده ! ، اگر پاره تن ایران بحرین این سرزمین شیعی و سرزمینهای جنوبی خلیج فارس از ایران جدا شده با توطئه انگلیس بوده است ، غارت و معادن و جنگلها و منابع نفتی ایران و گمرکات و امتیاز انحصاری خرید و فروش توتون و تنباکو از کارهای انگلیس بوده که با مخالفت و ایستادگی علمایی مثل حاج ملاعلی کنی و میرزای شیرازی مواجه شدند.

همچنین اگر فرقه بهائیت و بابیت در ایران رواج یافت اینها ساخته و پرداخته انگلیس برای ایجاد اختلاف و انحراف مذهبی در ایران بوده است که امروز در غالب عمامه های انگلیسی در سبک و سیاق جدید فعالیت می کنند و ایجاد قمارخانه ها و فسادخانه ها برای تباه کردن جوانها جزء برنامه های اصلی انگلیس بوده است .

که حتی کودتای 28 مرداد انگلیسی ها نقش مستقیم داشتند و پس از پیروزی انقلاب اسلامی تحرک فرقه ها و گروهک ها و ایجاد اختلاف قومی و قبیله ای و کمک و پشتیبانی 8ساله به رژیم بعث عراق برای حمله به ایران تا حمایت از سلمان رشدی جهت اهانت به اسلام و پیامبر اسلام و هزاران ترور و بمب گذاری توطئه پس از انقلاب اسلامی ایران را ما از انگلیس دیدیم.

اقدامات و سناریو و توطئه های طراحی شده انگلیس در فتنه 88 برای ضربه زدن به جمهوری اسلامی و هدایت مستقیم آشوب های داخلی و سنگ اندازی در روند حل و فصل پرونده هسته ای نقش انگلیس در تحریم های ضد بشری و غیرقانونی علیه ایران هیچ وقت از اذهان ملت و مردم ایران پاک شدنی نیست.

و یاد ما نمی رود در سال گذشته در سازمان ملل دیویدکامرون نخست وزیر انگلیس در دیدار با رئیس جمهور ایران به آقای روحانی بی احترامی کرد و و از او استقبال نکرد و پایش را درمقابل رئیس جمهور ایران دراز کرد و ساعتی بعد در سخنرانی در سازمان ملل علیه ایران سخن گفت و ایران را حامی تروریسم خواند که این خباثت ها موجب شده است که ما انگلیس را با لقب روباه پیر بشناسیم.

کلید تدبیر دولت امید دهان معترضین و منتقدین را می بندد

حجت الاسلام محمدی تصریح کرد: با بازگشایی سفارت انگلیس از سوی دولتمردان با معترضین برخورد شد و حتی برخی را دستگیر کردند و مورد ضرب و شتم قرار دادند که ما باید انگلیس را در آغوش بکشیم، گرچه آنها ما را تروریسم می دادنند اما شعار مرگ بر انگلیس امروز شلاق دارد و دندان گوینده آن را در دهانش خورد می کنند که در هر صورت آن کلید تدبیر دولت امید دهان معترضین و منتقدین را می بندد و قفل می کند، کلید بازگشایی سفارت انگلیس بود که به دولتمردان گوشزد می کنیم این سخن پیغمبر را که مومن واقعی از یک سوراخ دوبار گزیده نمی شود

امام جمعه بندرگز با بیان اینکه  باید برای جلوگیری از نفوذ امریکا و انگلیس و غرب در ایران کارهایی کنیم و راههایی وجود دارد خاطرنشان کرد: صبر و مقاومت ، هوشمندی و صلابت در برابر دشمن ، پرهیز از غفلت و فراموش کردن آرمان ها و استعدادهای داخلی ، دوری از آفت انفعال و ارتجاع می تواند به ما کمک کند.

محمدی تاکید کرد: آرزوی امریکا و غرب فراگیر شدن آفت انفعال و ارتجاع در جامعه انقلابی و در بین خواص و مدیران و مسئولان نظام است که امروز ما چهره هایی از خواص داریم که گرفتار این دو آسیب شده اند کسانی که در گذشته مواضع تند و انقلابی علیه امریکا و استکبار داشتند اما اکنون چهره زشت و کریه و جنایتکار امریکا را بزک می کنند و در اندیشه ارتباط با امریکا و خواستار بازگشایی سفارت امریکا هستند و می خواهند فرش قرمز برای سران استکبار پهن کنند و خواستار حذف شعار استکبار ستیز مرگ بر امریکا هستند.

رئیس جمهور مانع این بررسی در مجلس و خانه ملت است

وی با اشاره به اینکه مهم ترین اصل جلوگیری از نفوذ دشمن بررسی دقیق و صحیح و درست متن برجام بر اساس مجاری قانونی است تصریح کرد: متاسفانه رئیس جمهور مانع این بررسی در مجلس و خانه ملت است اگر این توافق را آنگونه که شما می گوئید و که از آن به فتح الفتوح و دستاورد بزرگ و مهمتر از فتح خرمشهر نام می برید و تیم مذاکره کننده را سردار میدان و عرصه دیپلماسی می دانید پس چرا از بررسی دقیق آن در مجاری قانونی و مجلس طفره می روید و بهانه می آورید؟ شمایی که تا دیروز می خواستید حل مشکل هسته ای را به رای مردم بگذارید امروز چه شد از رای مجلس درباره برجام فرار می کنید ؟!

و اینکه می گوئید ما چیزی را امضاء نکردیم که به مجلس بفرستیم این دلیل قانع کننده ای نیست اگر چیزی امضاء نکرده اید چرا فعالیت هسته ای را متوقف کرده اید ؟ ! تمام تاسیسات هسته ای را پلمپ کرده اید و این همه محدودیت را پذیرفتید و اجرا می کنید؟

حجت الاسلام محمدی ادامه داد:  مردم داری و عدم دلسرد کردن مردم و حفظ یکپارچگی که حضرت آقا تاکید داشتند برای جلوگیری از نفوذ دشمن لازم است نه اینکه مردم را به خاطر اعتراض به قیمت بالا و بی کیفیتی خودروی ایران وزیر صنعت آنها را خائن و خیانت کار و ضد انقلاب بخواند و در مقام فتوا برآید که نخریدن خودرو داخلی حرام است این وزیری که تا سن پیری خود در وزارت مشغول است نعمت زاده ای که در ناز و نعمت است و جزء ثروتمندان جمهوری اسلامی است و بارها از گرانی خودرو حمایت کرده است.

به چه حقی میلیون ها ایرانی را خائن و ضد انقلاب می خواند

وی گفت :  به چه حقی میلیون ها ایرانی را خائن و ضد انقلاب می خواند آیا خائن مردم هستند یا آنهایی که پول و ثروت ملت ایران را به جیب زدند و امروز صاحب سرمایه های هزاران میلیاردی هستند و خودشان پروشه سوار و ماشین های آنچنانی خارجی سوار می شوند و به مردم و ملت نظام خیانت می کنند و به مردم می گویند هر ماشینی که ما می خواهیم سوار بشوید! آیا خائن و ضد انقلاب ملت هستند یا کسانی که خودروهایی با پایین ترین کیفیت و با بالاترین قیمت به مردم تحویل می دهند که حتی امنیت جانی در آن وجود ندارد که اگر خودروهای ما ایمنی داشت کمتر تصادفی منجر به مرگ عزیزان و هم وطنان ما می شد.

وی ادامه داد: آیا خائن و ضد انقلاب مردم ما هستند یا کسانی که با انحصاری کردن ساخت خودروهای داخلی و میلیاردها تومان هزینه بعد از 35سال از انقلاب هنوز در حد مونتاژ کردن و با جمع آوری قطعات بازار خودروی بی کیفیت و از رده خارج شده قرن گذشته چین و فرانسه خدمات رسانی می کنند و حتی توان طراحی بدنه یک خودرو را ندارند در صورتی که توان کشور ما بسیار بالا است .

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

تازه ترین اخبار