مسابقات اسب‌دوانی تابستانه در بندرترکمن برگزار می‎شود - کناره
  • بندرگز
  • مسابقات اسب‌دوانی تابستانه در بندرترکمن برگزار می‎شود

دبیر هیئت سوارکاری استان گلستان گفت: هفته دهم مسابقات اسب‌دوانی کورس تابستانه کشور فردا در مجموعه سوارکاری بندرترکمن برگزار می‎شود.

حکیم ایگدری در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در بندرترکمن درباره برگزاری هفته دهم کورس تابستانه اظهار داشت: رقابت‎های هفته دهم مسابقات سوارکاری تابستانه کشور فردا در مجموعه سوارکاری شهرستان بندرترکمن برگزار می‎شود.

وی افزود: در این هفته از مسابقات که از ساعت 3 بعداز ظهر آغاز می‌شود، چابکسواران با 53 راس اسب در 6 دور یک‎‌هزار متری باهم رقابت می‎کنند.

دبیر هیئت سوارکاری استان گلستان تصریح کرد: در مجموع 749 میلیون ریال جایزه نقدی برای اهدا به چابک‌سوران، مربیان و مالکان اسب‎های برتر این هفته در نظر گرفته شده است.

ایگدری با بیان اینکه به علت تقارن روز جمعه با عید قربان مسابقات این هفته  یک روز زودتر برگزار می‌شود، اظهار کرد: هفته نهم کورس اسبدوانی تابستانه بندرترکمن هفته گذشته در مجموعه سوارکاری شهرستان بندرترکمن برگزار شد.

وی با بیان اینکه قرار بود این مسابقات هفدهم شهریور ماه به پایان برسد، ادامه داد: تاکنون تمدید مسابقات به مدت 3 هفته قطعی شده و مسابقات تا هفته سیزدهم ادامه خواهد داشت.

دبیر هیئت سوارکاری استان گلستان با بیان اینکه در مسابقات کورس تابستانه بندرترکمن اسب‌هایی از نژادهای ترکمن، دوخون و تروبرد با هم رقابت می‌کنند، تاکید کرد: در فصول مختلف مسابقات سوارکاری در پیست‌های سوارکاری شهرستان‌های آق قلا، بندرترکمن و گنبدکاووس در استان گلستان برگزار می‌شود.

انتهای پیام/

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

نظرسنجی

تازه ترین اخبار