یک نیروگاه خورشیدی ودو نیروگاه برق CHP (تولید همزمان گرما و برق) با سرمایه گذاری شرکتی از کشور بنگلادش دراستان گلستان ساخته خواهد شد...

 به گزارش کناره ، باتوجه به ظرفیت و پتانسیل های موجود در استان گلستان و به منظور جذب سرمایه گذار خارجی به ویژه در بخش تولید نیروی برق از انرژی های تجدیدپذیر مانند انرژی خورشیدی در ساخت نیروگاه و استفاده از ظرفیت ۳۰۰ روز آفتابی،استان گلستان برای اولین بار شاهد احداث نیروگاه خورشیدیبا سرمایه گذاری دو شرکت  خواهد بود.

این نیروگاه با سرمایه گذاری دو شرکت "تی پی کاسپین انرژی" و شرکت "فاطیما گروپ" از کشور بنگلادش در استان گلستان ساخته می شود.

به گزارش خبرنگار ما، این قرار در حضور معاون استاندار گلستان امضاء گردید.

این نیروگاه خورشیدی با قدرت ۲۵ مگاوات در مساحتی بالغ بر ۱۴۰هزار متر مربع در منطقه "داشلی برون" توسط سرمایه گذار خارجی انجام خواهد شد.

122 1

* دو نیروگاه برق در بندرترکمن و بندرگز ساخته می شود

همچنین، تفاهم نامه احداث دو نیروگاه CHP (تولید همزمان گرما و برق)در استان گلستان به امضاء رسید.

بر اساس این گزارش، برای تولید انرژی الکتریکی در محل و کاهش عوامل موثر در کاهش تلفات و قیمت تمام شده تولید و انتقال برق مانند شبکه های انتقال وتوزیع ، تولید هم زمان برق و حرارت و جهت بهره برداری از راندمان انرژی تا ۹۰ درصد، یک نیروگاه 25 مگاواتی CHP توسط سرمایه گذار خارجی در سایت پرورش میگو در شهرستان گمیشان و یک نیروگاه ۲۵ مگاواتی CHP در شهرستان بندر گز احداث خواهد شد که از مزیت های این نوع نیروگاه بابت تولید هر کیلو وات ساعت انرژی الکتریکی دو کیلو وات ساعت انرژی حرارتی برای مصارف گرمایشی و سرمایشی قابل بازیافت است.

122 2

استان گلستان با دارا بودن ظرفیت های مختلف اقلمی، موقعیتی مناسب برای سرمایه گذاری سرمایه گذاران در بخش های مختلفریال اقتصادی، انرژی، کشاورزی، صنعتی، معدنی و غیره... است.

منبع: دانا

انتهای پیام/

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

تازه ترین اخبار