شب های گذشته چراغ های تالار اداره فرهنگ و ارشاد شهرستان بندرگز روشن شد تا طرح سینمای موقت در دومین شهر استان کلید بخورد.

به گزارش کناره، هرچند دیگر سینمای متروک ایران شهر بندرگز که روزگاری پرهیاهو بود دیگر نشانی از گذشته ندارد و به متروکه ای تبدیل شده است، اما آمدن سینما موقت به این شهر تاریخی و فرهنگی بار دیگر زنگ توجه به حوزه فرهنگی را به صدا درآورده است .

طرح اکران ادواری فیلم های سینمایی روز همزمان با تهران و یا به فاصله اندک که با سرمایه گذاری بخش خصوصی و همراهی دستگاه های اجرایی برگزار می شود می تواند آغاز یک راه باشد، آغازی برای آشتی شهروندان شهر تاریخی و گردشگری بندرگز با حوزه فرهنگ و هنر.

شهر بندرگز علاوه بر این اتفاق خوب یقینا می تواند شاهد اجرای طرح های دیگر فرهنگی و هنری باشد ، استفاده از ظرفیت ساحل و گردشگران در فصول بهار و تابستان و حتی پاییز، حضور گروه های فرهنگی و هنری و... یقینا می تواند موجب توسعه و رونق بندرگز باشد.

بی تعارف بندرگز استعدادهای بسیار خوبی در حوزه طبیعی و تاریخی دارد که ترکیب آن با چاشنی فرهنگ یقینا موثر خواهد بود و چه نیک است که دستگاه های اجرایی به مدد فرهنگ و هنر در بندرگز بیایند و با حمایت از این اتفاق خوب بانی و آغازگر رونق و توسعه شهر با چاشنی فرهنگ و هنر شوند.

سرمایه گذاری در حوزه فرهنگی به ویژه در طرح سینمای موقت نیازمند حمایت است. حمایتی که سرمایه گذاران را به بازگشت دوباره ترغیب کند،امید است با تداوم حمایت های صورت گرفته از طریق فرماندار محترم شهرستان، شهرداری ، شورای اسلامی شهر بندرگز و اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شاهد توسعه و ارتقا فرهنگ شهرستان باشیم.

 

محمد مهرگانفر

دیدگاه‌ها   

+1 #3 فاطمه ق 1394-06-13 17:40
امیدوارم این طرح بزرگ با موفقیت هرچه زودتر اجرایی بشه اما فرهنگ سازی این طرح قبل از اجرایی شدنش هم اهمیت زیادی داره,چون بدون فرهنگ سازی مطمینا باز هم اجرایی نمیشه یا زمان زیادی طول نمیکشه که دوباره خاموش میشه
نقل قول کردن
+5 #2 زلاتان 1394-06-06 16:59
یادش بخیر با چه ذوقی با دوستان به سینما میرفتیم این حقو از بعضی نسلها گرفتیم و بهشون چی دادیم واقعا دلم براشون میسوزه .
نقل قول کردن
+1 #1 مهندس برق 1394-06-03 22:30
اینارو الان متوجه شدین ؟
نقل قول کردن

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

تازه ترین اخبار