رزمی کاران شهر نوکنده واقع در غرب استان گلستان برای انجام تمرینات رشته های ورزشی مورد علاقه خود از کمترین امکانات بهره مند هستند.

 به گزارش کناره، سرپرست نمایندگی اداره ورزش و جوانان نوکنده در این زمینه گفت: امکانات اولیه انجام تمرین رشته های رزمی این شهر باوجود استعدادهای فراوان ورزشی، اندک و نامناسب است.
ساسان معین روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار کرد: یکی از مشکلات که رزمی کاران این شهر از آن رنج می برند، نداشتن تاتامی ( کفپوش) است که موجب می شود روند انجام تمرین های حرفه ای ورزشکاران با اخلال مواجه شود.
وی بیان کرد: این درحالی است که هفته گذشته و در رقابت های کاراته قهرمانی کشور ( سبک شیتوریوشوکوکای ) هفت بانوی شهر نوکنده موفق به کسب مدال از این مسابقات شدند.
سرپرست نمایندگی اداره ورزش و جوانان شهر نوکنده افزود: این مدال ها در شرایطی کسب شد که ورزشکاران این شهر از داشتن شرایط اولیه انجام تمرین برای این رشته نیز محروم هستند.
معین ادامه داد: با وجود برخورداری ورزشکاران شهر نوکنده از سالن تمرین، نداشن تاتامی مناسب موجب اخلال در فرآیند آماده سازی آنها شده و نتیجه دلخواه و مورد نظر مربیان را به دنبال ندارد.
به گفته وی هم اینک حدود یکصد نفر از ورزشکاران این شهر بصورت حرفه ای در رشته های رزمی فعالیت دارند.
مسابقات کاراته قهرمانی بانوان کشور ( سبک شیتوریوشوکوکای ) با شرکت 10 تیم و بالغ بر 500 ورزشکار از سراسر کشور هفته گذشته در تهران برگزار شد و بانوان نوکنده ای در قالب تیم 30 نفره گلستان موفق به کسب 5 مدال طلا و دومدال برنز شدند.
زهرا مهرابی ، ملیکا اسلامی ، سیده مهدیه حسینی ، مائده طهماسبی و سیمه جمال مدال طلا و رقیه جمال و مائده باقری مدال نقره این رقابت ها را به گردن آویختند.
شهر نوکنده در غرب استان گلستان واقع شده و از توابع شهرستان بندرگز است، این شهر در حدود 47کیلومتری گرگان (مرکز استان گلستان) قرار دارد.
بندرگز با دو شهر نوکنده و بندرگز افزون بر 50 هزار نفر جمعیت دارد./ایرنا

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

تازه ترین اخبار