معاون اجتماعی مرزبانی استان گلستان گفت: یک مسافر که در سواحل استان گلستان در حال شنا کردن دچار غرق‌شدگی شده بود توسط پرسنل مرزبانی گلستان نجات پیدا کرد.

 به گزارش کناره ،حسن لیاقی عصر امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه در هنگ مرزی اترک شهرستان گنبدکاووس با اشاره به ورود بی‎شمار مسافران به استان گلستان در سفرهای تابستانی اظهار کرد: با اجرای طرح سالم‎سازی دریا در پنج نقطه از سواحل استان فضا را برای حضور مسافران و گردشگران فراهم کرده‎ایم.

وی با بیان اینکه مناطق ساحلی «بندرگز»، «نوکنده»، «گمیشان»، «بندرترکمن»و «آشوراده» زیر پوشش طرح سالم‎سازی دریا قرار گرفته است، افزود: در این پنج منطقه نیروی دریابانی مرزبانی استان گلستان با همکاری نهادهای دیگر طرح سالم‌سازی دریاها را اجرایی کرده است و هم موضوعات امنیتی و ایمنی مردم مورد توجه قرار داده و هم مسائل اجتماعی و اخلاقی را به نحو شایسته‎ای مورد کنترل قرار درآورده است.

* تلفات جانی ناشی از غرق‌شدگی در سواحل گلستان نداشته‎ایم

معاون اجتماعی مرزبانی استان گلستان با اعلام این خبر که به لطف خدا در سال جاری تا کنون تلفات جانی ناشی از غرق‌شدگی در سواحل استان گلستان نداشته‎ایم، خاطرنشان کرد: یک مورد غرق‌شدگی در روزهای گذشته در ساحل بندرترکمن رخ داد که فرد حادثه‌دیده توسط پرسنل نیروی دریابانی مرزبانی استان گلستان نجات پیدا کرد و در حال حاضر سلامتی کامل را داراست.

لیاقی؛ طول نوار دریایی و حوزه ساحلی استان گلستان را 90 کیلومتر اعلام کرد و گفت: قبل از شروع ماه مبارک رمضان مناطق پنج‌گانه‎ای که مطرح شد برای پذیرایی از مسافران آماده شده بودند و آمارها نشان می‎دهد که ساحل شهر بندرگز بیشترین مسافر و گردشگر را میزبانی کرده است.

وی همچنین از خانواده‎ها، مردم به ویژه خبرنگاران و اهالی رسانه خواست تا با حضور در این منطقه از امکانات تعبیه شده توسط پلیس مرزبانی استان گلستان از جمله امکان استفاده از جت‌اسکی استفاده کنند و اضافه کرد: مرزبانی استان گلستان بر اساس وظیفه خود نسبت به ایمن‎سازی و سالم‎سازی محیط‎های ساحلی در حاشیه دریاها اقدام می‎کند اما به کمک و همیاری نیروهای مردمی و رسانه‎ها نیز نیاز جدی دارد./فارس

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

تازه ترین اخبار