در مراسم توديع و معارفه رئيس اداره امور مالياتي بندرگز، سهم اين شهراز محل ماليات بر ارزش افزوده تا پايان دي ماه سال جاري 419 ميليون تومان اعلام شد.

به گزارش کناره، در اين مراسم مديرکل امور مالياتي استان با بيان اين که تا پايان دي ماه سال جاري، 59 ميليارد تومان از محل ماليات بر ارزش افزوده به شهرداريها و دهياري هايي استان پرداخت شده است گفت: شهرستان بندرگز،نوکنده و دهياري هاي آن در مجموع مبلغ 1ميليارد و 37ميليون تومان از محل ماليات بر ارزش افزوده واريزي داشتند.
«علي اصغر هزارجريبي» افزود: 9 درصد از ارزش افزوده، ماليات بر مصرف است  از اين ميزان 5 درصد ماليات که به خزانه واريز مي شود، 1 درصد مربوط به بحث سلامت کشور است و 3 درصد از آن مربوط به شهرداري ها و دهياري هاي هر استان است که با توجه به ضريب جمعيتي توزيع مي شود درواقع خدمات عمراني در  سطح  شهرستان ها و روستاها از محل عوارض ارزش افزوده است که خود مردم پرداخت مي کنند.
وي با اشاره به اجرايي شدن طرح جامع مالياتي در استان گفت: در اين طرح شاهد تغيير و تحول زيادي خواهيم بود يکي از مشکلات سيستم، اطلاعات ناکافي از فعاليت اشخاص است که موجب فرار مالياتي و رعايت نشدن عدالت مالياتي مي شود در سيستم کنوني نيروي انساني در تشخيص ماليات نقش دارد اما درسيستم تغيير جامع با توجه با اطلاعات خريد و فروش افراد ماليات محاسبه مي شود و نيروي انساني در تشخيص ماليات نقشي نخواهد داشت.
هزارجريبي بيان کرد: در طرح جامع مالياتي، فضاي اداري شبيه بانک خواهد شد و تمام فضاهاي اداري متحد الشکل مي شوند در اين راستا نيز اعتبارات مناسبي از تهران جذب شده است.
گفتني است در اين مراسم محمد مؤذني به عنوان رئيس جديد اداره امور مالياتي بندرگز و به جاي محمد صابر نوچمني معرفي شد.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

تازه ترین اخبار