استاندار گلستان با حضور در فرمانداری بندرگز با دست اندرکاران برگزاری انتخابات این شهرستان دیدار کرد.

 به گزارش کناره، دکتر حسن صادقلو در دیدار با اعضای هیأت های اجرایی، نظارت، بازرسی و مسوولین کمیته های ستاد انتخابات شهرستان بندرگز با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری در خصوص انتخابات اظهار داشت: به تعبیر رهبر معظم انقلاب، انتخابات پمپاژ خون و نفسگاه جدیدی است که فراقتی را ایجاد می کند تا هوای جدیدی به صحنه سیاسی کشور و به تبع آن به صحنه جهانی دهد.
وی با اشاره به رعایت اخلاق انتخاباتی نیز افزود: ملت و مردم، مسوولان ستاد انتخاباتی را چهره های مورد اعتماد می دانند و مسوولان ستادهای اجرایی انتخابات نیز از هر حزب و گروهی که هستند، بی طرفی را رعایت کنند تا آرامش انتخاباتی برقرار شود.
استاندار گلستان ادامه داد: چهره مهم انتخابات، آرامشی است که مردم باید احساس کنند و هیچ کس نباید سلیقه و عقیده خود را در حمایت از کاندیداها در صحنه انتخابات نشان دهد و این نه شرعی است و نه وجاهت قانونی دارد.
نماینده عالی دولت در استان گلستان اظهار داشت: دست اندرکاران انتخابات، اصل عدالت را برای همه نامزدها رعایت کنند و نامزدها با هر شغل و وجاهتی که دارند باید از حقوق تساوی در رفتار و امکانات برخوردار باشند.
دکتر صادقلو افزود : بی طرفی دست اندرکاران امر انتخابات، نتایج بسیار مثبتی در پی خواهد داشت.
استاندار گلستان تصریح کرد : فرهنگ اخلاق انتخاباتی در طراز انقلاب اسلامی باید رعایت شود و حرکات کاندیداتورها باید اثباتی شود و هرگاه از حرکات و صحبت های آنان نفی مشاهده شد بدانید آن خلاف قانون است و در حیطه اخلاق انتخاباتی نیست و کاندیداها نباید در مسیر وعده دادن بروند و وعده دادن در انتخابات کلک انتخاباتی است.
وی در بخش دیگری از سخنان خود، گلستان را رنگین کمان اقوام دانست و افزود: قومیت و تکیه بر رنگ شهرستانیت مسائل درستی در انتخابات نیست و اینها ضد ارزش اند.
وی تاکید کرد : باید حرکات ما مخصوصا در انتخابات رنگ و صدای همگرایی داشته باشد و هر نغمه ای که از آن همگرایی بیرون نیاید ناهنجاری است و اگر غیر از این باشد، دشمنی ایجاد می شود و حضور اقوام از فرصت به تهدید تبدیل خواهد شد.
وی در ادامه با تاکید بر نظارت و بررسی حوزه مجازی گفت: بخشی از اطلاع رسانی انتخابات در حوزه مجازی است و اگر نفی نظام ، نفی دولت و نفی کاندیداتورها در حوزه مجازی اتفاق افتد از حد تراز نظام خارج است و باید با آن برخورد قانونی شود.
گفتنی است، معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار، مدیر کل حوزه استاندار، مشاور استاندار ، مدیر کل حراست ، مدیر کل روابط عمومی و مشاور استاندار در مدیریت بحران، امور امنیتی و پدافند غیرعامل نیز در این دیدار استاندار را همراهی کردند.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

تازه ترین اخبار