امام جمعه بندرگز گفت: ما غنی سازی 20% را به سه نیم درصد و نوزده هزار سانتریفیوژ را به پنج هزار تقلیل دادیم. ثمره خون شهدا را باید اکسید کنیم . قریب به ده تن اورانیوم غنی شده را باید به دویست کیلو کاهش بدهیم . این خوشحالی دارد!!!

 به گزارش کناره ، حجت الاسلام و المسلمین سید مصطفی محمدی، امام جمعه شهرستان بندرگز، در مصاحبه با گلستان24، با اعتقاد به این که ظاهرا خطوط  قرمز مقام معظم رهبری در مذاکرات اخیر رعایت نشده است می گوید: هنوز این 159 صفحه جمع بندی مذاکرات دقیقا بررسی نشده است. برای ما سخنان مقام معظم رهبری مطاع است و فعلا منتظریم که این جمع بندی نقد و بررسی شود.

محمدی معتقد است ضرورت دارد که این جمع بندی در اختیار نخبگان و مردم قرار بگیرد و از حالت محرمانه بودن خارج شود.

وی می گوید: همانطور که آقا هم فرمودند مسئولین، نمایندگان مجلس و شورای امنیت نیز باید با دقت آن را بررسی کنند و در برابر رعایت منافع ملی، مسئولانه رفتار کنند.

امام جمعه شهرستان بندرگز،  جمعه گذشته در خطبه نماز جمعه با بیان این که علی رغم تلاش های صورت گرفته، جشن گرفتن یک ذوق زدگی کاذب است گفته بود : نباید خیلی خوشحال باشیم. ما غنی سازی 20% را داشتیم به سه نیم درصد و نوزده هزار سانتریفیوژ را به پنج هزار تقلیل دادیم. ثمره خون شهدا را باید اکسید کنیم و ازبین ببریم . قریب به ده تن اورانیوم غنی شده را باید به دویست کیلو کاهش بدهیم و چندسال فعالیت جدید هسته ای نداشته باشیم. این خوشحالی دارد!!!

حجت الاسلام محمدی با اشاره به این که مقام معظم رهبری در این مذاکرات نقش راهنمایی و هدایت داشتند، ادامه می دهد: اجرائیات در اختیار رئیس جمهور است و رهبری در کارهای اجرایی دخالت نمی کنند. تا جایی که کار به انحراف کشیده شود که در این صورت با راهنمایی های خود همانطور که خطوط قرمز نظام را در مذاکرات ترسیم نمودند، از انحرافات جلوگیری می نمایند.

وی معتقد است که اگر ایستادگی، هدایت و رهبری مقام معظم رهبری نبود، شاید مسائل به سمت دیگری میرفت. شاید بازرسی های نامحدود پذیرفته می شد. ایشان با این که به مذاکرات خوشبین نبودند، مانع تیم دیپلماسی و کار اجرایی رئیس جمهور نشده و اجازه مذاکرات را به آن ها دادند.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

تازه ترین اخبار