سرپرست اداره بهزیستی بندرگز گفت : بهزیستی بندرگز با تحت حمایت قرار دادن 2000 نفر از معلولان ، زنان سرپرست خانوار و سایر اقشار آسیب پذیر جهت ارتقاء کیفیت زندگی این عزیزان می کوشد...

آسيه جعفری رئیس بهزیستی بندرگز در مصاحبه با خبرنگار کناره گفت : سازمان بهزیستی سازمانی است که در راستای بهتر زیستن انسانها تلاش می نماید،اداره بهزیستی شهرستان بندرگز نیز با تحت حمایت قرار دادن 2000 نفر از معلولان ، زنان سرپرست خانوار و سایر اقشار آسیب پذیر جهت ارتقاء کیفیت زندگی این عزیزان می کوشد.

خانم جعفری افزود : این اداره دارای 16 مرکز تحت نظارت بوده که هرکدام در حوزه های تخصصی خود به مددجویان و سایر ساکنین شهرستان ارائه ی خدمات می نماید، واحد توانبخشی دارای 1800 معلول اعم از از بینایی، شنوایی،ذهنی،اعصاب و روان، و جسمی حرکتی می باشد که معلولان با توجه به نوع معلولیت و نیازمندیهای خود از خدمات مستمر و غیر مستمر بهره مند می گردند. خدمات مستمر به شکل مستمری ماهانه ، کالا، بن کالا و خدمات سرانه ی بیمه های مختلف به خانواده ها ارائه می گردد و خدمات غیرمستمر در قالب سبد کالا ، بن و لوازم کمک توانبخشی نظیر سمعک، ویلچر،عصا و ... ارائه می شود.

رئیس بهزیستی بندرگز با اشاره به واحد اجتماعی ازعان داشت :  واحد اجتماعی از 4 واحد مجزا شامل دفتر امور زنان،شبه خانواده(حمایت از کودکان بی سرپرست و بدسرپرست) ، کودکان و نوجوانان و آسیبها تشکیل می شود،در این واحد طرح های بازتوانی و قادرسازی خانواده های نیازمند و بی سرپرست،اجرای طرح گروه های همیار زنان خودسرپرست،کمک هزینه تحصیلی به دانشجویان ، ارائه خدمات به چندقلوها، طرح كمك به ازدواج زنان سرپرست خانوار و دختران خود سرپرست و ... انجام می گردد.

وی تصریح کرد : اورژانس اجتماعی به منظور کنترل و کاهش بحرانهای فردی،خانوادگی و اجتماعی  تلاش می نماید. حوزه ی فعالیت این واحد کودک آزاری ، همسر آزاری ، زنان و دختران آسیب دیده ی اجتماعی، دختران خیابانی ، کودکان کار و خیابانی ، فرار از منزل ، افراد بی خانمان، افرادی که قصد خودکشی دارند و زوجین متقاضی طلاق می باشد.

جعفری افزود : واحد پیشگیری به عنوان مرجع ساماندهی وارائه خدمات پیشگیرانه به جامعه ،درجهت پیشگیری ازبروز انواع آسیب های اجتماعی،روانی وجسمی وحرکتی به ویژه پدیده خانمانسوز وابستگی و سوءمصرف موادمخدر تلاش می نماید، خدمات این واحد شامل مشاوره روانشناختی، مشاوره ژنتیک، طرح شنوایی سنجی و بینایی سنجی، اجرایی طرح های اجتماع محور  پیشگیری از اعتیاد و درمان و بازتوانی معتادین از طریق مراکز گذری ، سرپایی و اقامتی میان مدت(کمپ) می باشد.

جعفری در خصوص وضعیت اشتغال و مسکن افراد تحت پوشش گفت : کلیه ی مددجویان واجد شرایط در رده ی سنی 18 الی 48 سال می توانند با داشتن مدرک فنی و حرفه ای از خدمات اشتغال بهزیستی شامل وام خوداشتغالی بهره مند گردند، در خصوص مسکن نیز، کمک به احداث و خرید واحدهای مسکونی و یا تامین سهم آورده مسکن معلولین و مددجویان، معرفی مددجویان روستایی به دهیاریها برای دریافت پروانه ساختمان بدون پرداخت هزینه،معرفی به بنیاد مسکن و دریافت وام ساخت مسکن ویژه معلولین روستایی

                 

مشارکتهای مردمی:

این اداره از طریق شماره حساب 2345464582 بانک ملت شعبه ی بندرگز دریافت کننده مشارکت های مردمی افراد خیر می باشد.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

تازه ترین اخبار