استاندار گلستان گفت : اعتبارات ورزش استان سال آينده دو برابر مي شود اما براي جبران عقب ماندگيها نيازمند سرمايه گذاري بخش خصوصي و افزایش منابع بانكي هستيم.

به گزارش کناره به نقل از پایگاه اطلاع رسانی استان گلستان ؛ دکتر سید مناف هاشمی ظهر امروز پنج شنبه ( 24 اسفند) در نشست هم‎اندیشی وزیر ورزش و جوانان با هیئت‎های ورزشی و سازمان‎های مردم‎ نهاد استان گلستان، اظهار کرد: استان گلستان، استان قهرمانان و جوانمردان است. این استان قدمگاه 4 هزار شهید است که قهرمانان واقعی هستند.

وی تصریح کرد: استان گلستان پایگاه خوبی در حوزه ورزش از دیرباز دارد اما جایگاه واقعی آن نرسیده است .
استاندار گلستان ادامه داد: در  روز معارفه خود گفتم که با 600 تا 700 میلیارد تومان اعتبار عمرانی استان گلستان توسعه پیدا نمی‎کند و واقعیت این است که در ورزش نیز به این‌گونه است و اطمینان دارم که اعتبارات ورزش و جوانان در استان گلستان بالای 100 در درصد رشد خواهد داشت اما با این رشد نیز استان گلستان نمی‎تواند در 5 سال آینده به برنامه‎های خود برسد.
هاشمی تاکید کرد: در حوزه ورزش به برخی قدم‎ها مانند ستاد خیرین، کمک از سرمایه‎گذاران از گذشته توجه نشد اما بهره برداری از 40 طرح ورزشی در سال 97، کمبود زیرساخت های ورزشی استان را تا حد زیادی برطرف خواهد کرد.
وی اضافه کرد: گلستان در چند رشته مانند کبدی، والیبال و بسکتبال سرآمد استانهای کشور است و باید این روند در دیگر رشته ها و با هدف کسب افتخارات بیشتر توسعه پیدا کند.
وی ادامه داد: یکی از برنامه های گلستان پذیرش میزبانی از رشته های گوناگون است که بهره برداری از سالن 6 هزار نفری گرگان، این فرصت را در اختیار گلستان قرار خواهد داد.
استاندار گلستان همچنین بر ضرورت ایجاد شغل برای جوانان نخبه تاکید کرد و پیشنهاد داد که دولت با واگذاری اختیار جذب صد نخبه هر استان به استانداران، خیال این آینده سازان را برای تامین شغل و رفاه آسوده کند.
وی افزود: استان گلستان به سمت رونق در حرکت است و برخی از سرمایه‎گذاری‌های ما 300 میلیارد تومانی است و در هفته گذشته 500 میلیارد تومان سرمایه‎گذاری داشتیم و در ماه‎های گذشته نیز شاهد سرمایه‎گذاری 200 میلیارد تومانی بودیم و این به توسعه استان کمک می‎کند.
استاندار گلستان با بیان اینکه برای تقویت ورزش باید بخش خصوصی را فعال کنیم، افزود: می‎توانیم تسهیلات ارزان قیمت به جوانان و سمن‎ها بدهیم تا به بهبود شرایط استان کمک کنند و همچنین از ظرفیت شهرداری‎ها نیز باید در توسعه ورزش استفاده کنیم.
هاشمی گفت: در سال‎های آینده اگر توجه به استان اتفاق بیفتد می‎توانیم به جای 600 میلیارد تومان، بالغ بر 2 هزار میلیارد تومان سرمایه‎گذاری داشته باشیم.
استاندار گلستان با بیان اینکه ۴۰ پروژه بزرگ را در استان گلستان در چهلمین سال پیروزی انقلاب اسلامی افتتاح می‎کنیم، گفت: در سال آینده درصدد این هستیم که ۳۰ هزار شغل در استان ایجاد کنیم و حتی ایجاد اشتغال ۱۰۰ درصدی را دنبال می‎کنیم.
وی تاکید کرد: اثرگذاری در استان گلستان برای ما حائز اهمیت است و 5 معاون وزیر راه و مسکن را در استان گلستان شاهد بودیم تا مشکلات و گره‎های استان برطرف شود و به دنبال شوبازی کردن نبودیم.
لازم به ذکر است مسعود سلطانی فر وزیر ورزش و جوانان در سفری یک روزه صبح پنجشنبه وارد گرگان شد .
علاوه بر حضور در نشست با هیات های ورزشی، سلطانی فر عصر امروز از کورس اسبدوانی گنبدکاووس در شرق استان گلستان دیدن خواهد کرد.
انتهای پیام/

تازه ترین اخبار