هویت یک شهید گلستانی تازه تفحص شده به تازگی با انجام آزمایش DNA شناسایی شده و برای تشییع به استان انتقال داده خواهد شد .

 به گزارش کناره ؛ سال‌ها از پایان جنگ تحمیلی می گذرد اما برای خانواده‌های مفقودان انتظار هنوز پایان نیافته است و حالا این انتظار با خونشان عجین شده است.

کمیته جستجوی مفقودین ستاد کل نیروهای مسلح در طول این سال‌ها تعداد بسیار زیادی از پیکرهای مطهر شهدا را در مناطق عملیاتی جستجو و پیدا کرده اند که حدود ۱۰ درصد آنان بدون نام و نشان هستند.

پژوهشگران کشورمان همگام با برخی از پیشرفته‌ترین کشورهای جهان به فناوری تعیین هویت مولکولی دست یافته‌اند که به کمک آن می‌توان تنها با یک قطره خون به انتظار پایان داد و با انجام آزمایش‌هایDNA بر بقایای اجساد شهدای گمنام، آنها را شناسایی کنند.

سال گذشته از حدود بیش از 80 درصد خانواده شهدای گمنام استان گلستان آزمایش DNA گرفته شده است تا با کمک این آزمایش ها بتوانند موفق به شناسایی هویت فرزندان آنها شوند.

پیکر شهید گمنامی که به تازه گی تفحص شده با استفاده از آزمایش DNA شناسایی شد .

این پیکر متعلق به شهید محمود شهرکی فرزنداحمد 18 ساله از استان گلستان ساکن شهرستان مینودشت است این شهید از شهدای ارتش جمهوری اسلامی ایران است .

این شهید از طرف لشکر 77 همیشه پیروز خراسان اعزام شده است و در تاریخ 21 تیرماه سال 67 به شهادت رسیده است.

گفتنی است؛ پدر و مادر این شهید در قید حیات هستند و قرار است فردا شب مراسم شب وداع با این شهید برگزار پس از انتقال پیکرش در مینودشت برگزار شود و مراسم تشییع این شهید روز یک شنبه در مینودشت برگزار خواهد شد .

اخبار تکمیلی اعلام خواهد شد....

تازه ترین اخبار