• بندرگز
  • اقتصادی
  • سود سهام عدالت تعیین شد/ ۱۳۰ تا ۱۵۰ هزار تومان واریز می‌شود

رئیس سازمان خصوصی‌سازی گفت: کسانی که یک میلیون تومان سهام دارند بین ۱۳۰ تا ۱۵۰ هزار تومان سود به حساب آن‌ها واریز می‌شود.

به گزارش کناره، به نقل از شبکه خبر، میرعلی اشرف عبدالله پوری حسینی گفت: تا پایان تیرماه ۹۶ به جز سه شرکت، سرمایه پذیر که مجمع اشان را برگزار نکردند، بقیه شرکت‌ها مجمع را برگزار کرده اند و سود سهام عدالت را تعیین و اعلام کرده اند که بر این اساس سه هزار و ۳۴۵ میلیارد تومان سود برای مشمولین سهام عدالت در شرکت‌های سرمایه پذیر مصوب شده است و برآوردشده است چیزی حدود ۷۰۰ تا ۸۰۰ میلیارد تومان هم سود هلدینگ خلیج فارس تعیین شده است که به سود بقیه شرکت‌ها اضافه خواهد شد.

وی افزود: برای کسانی که سهام یک میلیارد تومانی دارند، بین ۱۳۰ تا ۱۵۰ هزار تومان سود به حساب آن‌ها واریز می‌شود و به موجب قانون تجارت، شرکت‌ها ۸ ماه فرصت دارند سود را بپردازند.

پوری حسینی گفت: تاکنون بالغ بر ۴۹ میلیون نفر ثبت نام شده قطعی سهام عدالت داریم که از این تعداد نزدیک به ۲ میلیون نفر فوتی داریم که همه این‌ها مشمول دریافت سهام عدالت هستند. وی افزود: مشمولین حسابی را به ما معرفی می‌کنند و کد شبا را اعلام می‌کنند و ما راهی به جز اینکه یک شماره حساب از مشمول دریافت کنیم نداریم و تاکنون بالغ بر ۳۲ میلیون نفر کد شبا خود را اعلام کرده اند.

پوری حسینی در ادامه افزود: سود سهام عدالت تاپایان سال در سه مرحله واریز خواهد شد و در هر نوبت همه ۴۹ میلیون یکدفعه سود نمی‌گیرند بلکه مرحله به مرحله واریز سود صورت می‌گیرد.

وی افزود: سازمان خصوصی‌سازی در صدد راه اندازی سامانه‌ای جهت ساماندهی مشمولین متوفی و واریز سود سهام این افراد به حساب وراث است. همچنین در مرحله اول توزیع سود سهام عدالت با اولویت‌بندی مشمولان در پرداخت‌ها روبرو هستیم و منظور این است که همه مشمولان سود سهام عدالت همزمان سود خود را دریافت نمی‌کنند و این سود به صورت دهک دهک پرداخت خواهد شد.

پوری حسینی گفت: بعد از اتمام پرداخت سود سهام عدالت، برنامه‌ای برای ثبت نام افراد جدید برای سهام عدالت و جامانده‌ها نداریم، زیرا پاسخگویی به ۴۹ میلیون نفر بسیار سنگین است.

وی ادامه داد: شرکت‌ها سالی یکبار مجمع برگزار می‌کنند و سالی یکبار سود را مشخص می‌کنند. امسال بین ۱۳۰ تا ۱۵۰ هزار تومان سود به افراد تعلق می‌گیرد و سال به سال میزان سود متغیر است و عملکرد سال آینده مشخص نیست.

معاون وزیر اقتصاد، درباره معامله و فروش سهام عدالت نیز گفت: صندوق هایی قابل معامله در بورس پیش بینی شده که سهام عدالت را در اختیار می‌گیرند و یونیت‌های واحدهای این صندوق‌ها در اختیار مشمولین قرار خواهد گرفت و هر وقت موفق شدیم‌ای تی اف‌ها تشکیل دهیم و یونیت‌ها در اختیار مردم قرار گرفت پیش بینی شده مردم با فروش یونیت‌ها بتوانند سهام را معامله کنند.

وی گفت: در حال حاضر امکان خرید و فروش برگه‌های سهام عدالت وجود ندارد و سهم متوفیان نیز محفوظ است و وارثان خیالشان راحت باشد، آن‌ها باید ابتدا گواهی حصر وراثت دریافت کنند و الباقی را بپردازند و سود باقی مانده را دریافت کنند.

پوری حسینی گفت: ارزش ریالی سهام عدالت در بازار هریک میلیون، حدود ۲ میلیون تومان است، ولی فعلا خرید و فروش نمی‌شود. وی تاکید کرد: حدود ۱۷ میلیون نفر کد شبایشان را اعلام نکرده اند پس حتما نسبت به تکمیل پرونده خود اقدام کنند.

انتهای پیام/

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

نظرسنجی

تازه ترین اخبار