خارج شدن غده (کیست) 14 کیلوگرمی از شکم یک بیمار در بیمارستان امام خمینی (ره) بندرترکمن از توابع استان گلستان باعث نجات این بیمار 30 ساله از مرگ شد.

 به گزارش کناره به نقل از علوم پزشکی گلستان، دکتر مهدی عباسی صاحبی پزشک متخصص و جراح این بیمار با اظهار رضایت از وضعیت عمومی و سلامت وی گفت: این بیمار چند روز قبل به پزشک مراجعه نمود که با انجام سونوگرافی از ناحیه شکم، توده کیست مانند بزرگی مشاهده شد که آزمایش های لازم در این خصوص برای وی انجام شد.

این جراح اظهارداشت: در این خصوص طی عمل جراحی در بیمارستان بندرترکمن، توده مزبور بدون هیچ گونه عارضه خاصی از شکم بیمار خارج و نیز مشخص شد که این توده منشا تخمدانی داشته و طی یکسال بزرگ شده است.

وی با بیان اینکه ،نکته قابل ذکر در این جراحی، آگاهی نداشتن بیمار از وجود این کیست بود، اضافه کرد: افراد باید هرگونه تغییرات جسمی بویژه تغییرات ناگهانی و بارز را در بدن جدی بگیرند و بلافاصله برای آزمایش و تشخیص به مراکز درمانی مراجعه کنند.

بیمارستان امام خمینی (ره) در سال 1372 در بندرترکمن تاسیس و با داشتن میانگین 100 تخت بستری در رشته های داخلی، جراحی عمومی، زنان و زایمان، اطفال، چشم پزشکی، گوش و حلق و بینی، جراحی کلیه و مجاری ادرار و ارتوپدی در سطح استان گلستان خدمت ارایه می کند.

این مرکز درمانی با بکارگیری امکانات تخصصی تصویربرداری نظیر سونوگرافی و رادیوگرافی و با دارا بودن بخش های دیالیز و CCU یکی از بیمارستانهای مهم گلستان محسوب می شود.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

تازه ترین اخبار