مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گلستان از برگزاری دومین جشنواره مد لباس ایرانی اسلامی از ۱۲ تا ۲۰ مهر سال جاری در استان خبر داد.

به گزارش کناره به نقل از مهر، حجت الاسلام علی اصغر فضیلت عصر شنبه در گفتگو با خبرنگاران با اعلام اینکه جشنواره در تالار فخرالدین اسعد گرگانی برگزار می شود، افزود: این جشنواره در دو بخش جشنواره استانی و نمایشگاه کشوری اجراخواهد شد.

وی معرفی مدل پوشش های ایرانی اسلامی بانوان و افزایش توسعه خلاقیت ونوآوری در مدلباس ایرانی اسلامی را از جمله اهداف این جشنواره نام برد وافزود: ایجاد تعامل بین طراحان و تولیدکنندگان وعرضه کنندگان از دیگر اهداف اداره ارشاد گلستان به شمار می رود.

حجت الاسلام فضیلت با بیان این نکته که جشنواره مد و لباس استانی در دو بخش رقابتی و علمی برپا می شود، افزود: ارائه آثار و تولیدات کاربردی ایرانی اسلامی شامل طراحی مانتو اجتماعی و مجالس و طراحی پوشش سر در بخش رقابتی است.

وی ادامه داد: سخنرانی اساتید متخصص و برگزاری کارگاه آموزشی و ارائه مقالات و پایان نامه با محور مد و طراحی لباس هم بخش علمی جشنواره به شمار می رود.

این مسئول گلستانی گرایش عکاسی، تصویرسازی، بازاریابی، برند سازی و تبلیغات را از دیگر بخش های علمی جشنواره دانست و تصریح کرد: به برگزیدگان بخش های مختلف، جوایز ارزنده به همراه لوح تقدیر و به نفرات برتر تندیس اهدا می شود.

وی اضافه کرد: جشنواره مد لباس ایرانی اسلامی گلستان زیر نظر بنیاد علمی مد لباس اسلامی ایرانی و کارگروه مد لباس وزرات فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار می شود.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

تازه ترین اخبار