سیروس قهرمانی پهلوان شیرازی در سن ۷۸ سالگی به علت عارضه قلبی درگذشت.

به گزارش کناره به نقل از باشگاه خبرنگاران، سیروس قهرمانی  پهلوانی که  بیش از ۶۰ سال شیرهای درنده را رام میکرد,سرانجام مرگ او را رام خود کرد.

 قهرمانی اولین پهلوان ایرانی بود که توانست شیرهای درنده را رام کند و انها را به نمایش در اورد,و به همین سبب شهرت جهانی پیدا کرد,تا جایی که اوازه او به کشورهای دیگر رسید و با اجرای نمایش های مهیج نفس را در سینه تماشاچیان حبس میکرد,و علاقه مندان را از همه جا  برای دیدن نمایشهایش به شیراز میکشاند.
 
رستم قرن بیستم درگذشت
 
وی با سفر به هندوستان از خانم گاندی دو فیل هدیه گرفت و پس از نمایش در پاکستان,کویت و... چندین قلاده شیر و بیش از ۴۰میمون سوغات اورد.
 
رستم قرن بیستم درگذشت
 
رستم قرن بیستم علاوه بر مبارزه و نمایش با شیرها و قدرت نمایی با فیل ها به پاره کردن زنجیر و سینی های فلزی هم می پرداخت و به علاوه ان مهارت خاصی در نگه داری چندین خودرو درحال حرکت با دستهایش را داشت,وی حتی چندین بارهم کامیون های سنگین را از روی بدنش عبور داده است. 
 
رستم قرن بیستم درگذشت
 
سیروس قهرمانی پهلوانی بود که بدلیل مساعدتهای مالی به نیازمندان و مشارکت در ازادی زندانیان غیر عمد در بین مردم محبوبیت پیدا کرد و همیشه سیرک های او مملو از جمعیت بود.
 
رستم قرن بیستم درگذشت
 
قهرمانی ۳۰۰هکتار زمین داشت که ۲۰هکتارش را به باغ وحشی برای نگهداری بیش از ۱۰۰قلاده شیر و حیوانان گوناگون اختصاص داده بود و بخش اعظمی از زمینها را برای ساخت بیمارستان انتقال خون و نهضت سواداموزی وقف کرد.
 
رستم قرن بیستم درگذشت
 
یادگاران این پهلوان بزرگ ۹دختر و دو پسر هستند که پسرها هم ادامه دهنده راه این قهرمان ارزشمندند.
 
رستم قرن بیستم درگذشت
 
افتاب عمر این پهلوان بلند اوازه شیرازی پس از ۷۸ سال  خودنمایی در پسین یکشنبه ۲۵بهمن ماه غروب کرد. 
 
رستم قرن بیستم درگذشت
 
روحش شاد و یادش گرامی باد.
 

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

تازه ترین اخبار