با هدف بهبود عبور و مرور شهری، رفع معضل ترافیک و رفاه حال مردم پروژه زیرگذر شهید صیاد شیرازی ـ بلوار ناهارخوران شهرستان گرگان افتتاح شد تا رهاوردی در راستای همدلی و همزبانی و تحقق مدیریت جهادی در پروژه‎های عمرانی باشد.

به گزارش کناره به نقل از گلستان 24  تقاطع زیرگذر شهیدصیاد شیرازی - ناهارخورانروز گذشته با حضور مردم، مسئولان استان گلستان و خواننده موسیقی سنتی کشورمان سالار عقیلی در شهرستان گرگان به بهره‎برداری رسید.

پروژه‎های عمرانی در مرکز استان گلستان یکی پس از دیگری در حال شکوفایی است و نتیجه آن توانسته رضایت عمومی را در پی داشته باشد تقاطع زیرگذر شهیدصیاد شیرازی- ناهارخوران با کار و تلاش شبانه‎روزی و در سایه مدیریت جهادی محقق شد و افتتاح آن در شب ولادت بانوی صبر و استقامت حضرت زینب (س) حلاوت این جشن را دوچندان کرد.

ساخت سه زیرگذر اساسی در سه نقطه شهرستان گرگان در سال‎های اخیر بیانگر اهمیت دادن به وقت‎شناسی، مسئولیت‎پذیری مدیران شهری و توجه به پیشرفت و توسعه گرگان بوده است و اینکه مدیریت شهری نسبت به رفاه عمومی در زمینه عمران و آبادانی دغدغه جدی دارد و این مهم در عمل به اثبات رسیده است.

تقاطع شهیدصیاد شیرازی-ناهارخوران با اعتبار 14.5 میلیارد تومان با پیمانکار عقد قرارداد شد که با هزینه‎های جانبی از جمله جابجایی سیستم‎های تاسیساتی آب، برق، گاز، فاضلاب، فیبر نوری، محوطه‎سازی روی میدان و پیاده‎روسازی بالغ بر 17 میلیارد تومان در این زمینه هزینه خواهد شد.

برای برگزاری آئین افتتاحیه مقدمات حضور بیش از 12 هزار نفر پیش‎بینی و تدارک دیده شده است و در صورت استقبال بیشتر امکانات پشتیبانی از سوی مدیریت شهری مهیا شده است تا در صورت نیاز، خدمات بیشتری برای رفاه و آسایش نسبی شهروندان فراهم شود.

احمدی: مردم گرگان لایق بهترین خدمات هستند

معاون فنی و عمرانی شهرداری گرگان با اشاره به اینکه ترافیک یکی از معضلات شهری در سطح کشور است، گفت: بر اساس نظرسنجی‎های مردم و نظر محققان و کارشناسان موضوع ترافیک با توجه به توسعه جمعیت و گسترش شهرها تبدیل به یک معضل عمده شده که نیاز است مسئولان متولی با راهکارهای کوتاه‎مدت و بلندمدت در این راستا چاره‎اندیشی کنند.

محسن احمدی با بیان اینکه آغاز طرح جامع مطالعات حمل و نقل و ترافیک در راستای رفع معضل ترافیک در شهرستان گرگان انجام شد، افزود: بر این اساس، راهکارهای فنی و اجرایی مبتنی بر مطالعات علمی و تخصصی شکل گرفت تا این مهم به عنوان یک سند فعالیت عمرانی در مقاطع مختلف و در ابعاد گوناگون موثر باشد.

وی با اشاره به اینکه دستاورد این مطالعات چیزی حدود دو سال طول کشید، گفت: بر اساس آمارگیری و استفاده از قوی‎ترین نرم‎افزارهای مدل‎سازی این نتیجه حاصل شد که برای رفع بخشی از گره‎های ترافیکی گرگان نیاز به تقاطع غیرهمسطح است که در این زمینه 11 تقاطع از 14 تقاطع پیشنهاد شده توسط مشاور به شکل قطعی 9 تقاطع توافق شد که باید در طول پنج سال انجام شود.

معاون فنی و عمرانی شهرداری گرگان با اشاره به اینکه همه ما علاقمند به بهبود و توسعه شهری هستیم، ابراز کرد: مردم گرگان لایق بهترین خدمات هستند لذا مدیریت شهری با توجه به توسعه و حجم فعالیت‎ها کارهای متفاوتی را از حیث فنی، علمی و معماری هدایت کردند یک شاخصه ارزشمند دیگر این پروژه‎ها سرعت‎بخشی به انجام امور و اهمیت دادن به مقوله زمان است.

احمدی گفت: تقاطع  شهید صیادشیرازی- ناهارخوران از نظر ابعاد و حجم در مقایسه با تقاطع گلشهر 100 متر و در مقایسه با تقاطع میدان معلم 200 متر بیشتر است در این راستا کیفیت امور به شکل جدی مورد توجه قرار گرفته است.

صادقلو: ایجاد تقاطع در گرگان باعث باز شدن گره‎های ترافیکی می‎شود

شهردار گرگان نیز در خصوص افتتاح تقاطع زیرگذر شهیدصیاد شیرازی-ناهارخوران گفت: این پروژه قرار بود چند روز جلوتر افتتاح شود، اما به دلیل نامناسب بودن هوا برگزاری مراسم در محیط باز ناممکن بود، لذا با چند روز تاخیر این پروژه امروز ساعت 15 مصادف با میلاد حضرت زینب (س) و ایام پایانی بهمن و پیروزی انقلاب اسلامی به بهره‎برداری رسید.

صادقلو درخصوص ویژگی‎های زیرگذر شهیدصیاد شیرازی-ناهارخوران گفت: این پروژه در بین تمام زیرگذرها و روگذرها بزرگترین و طویل‎ترین پروژه است، ابتدا تا انتهای این پروژه طول کارگاهی تقریبا بیش از 800 متر اختصاص داشت، 650 متر طول زیرگذر است عرض پروژه 15.5 مترمربع و ارتفاع زیرعرشه 6.5 متر است.

وی پروژه مذکور را منحصربه فرد و جزو پروژه‎های فرااستانی در سطح شهرستان گرگان، استان گلستان و استان‎های همجوار ذکر کرد و بیان داشت: اجرای چنین تقاطع‎هایی بسیار مفید و ارزشمند است و با ایجاد این تقاطع نسبت به بهینه‎سازی وقت، سوخت حامل‎های انرژی و سلامت محیط زیست کمک می‎شود، ضمن اینکه گره ترافیکی را باز می‎کند.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

تازه ترین اخبار