رئیس جمهور گفت: وظیفه جدی نهادها و دستگاه های دولت سیزدهم است با نگاه به گذشته عبرت اندوزی کرده و با نگاه به آینده، برای پیشبرد اهداف برنامه ریزی کنند.

 

به گزارش کناره ، سید ابراهیم رئیسی روز جمعه در نشستی با جمعی از فعالین فرهنگی و اجتماعی خراسان رضوی گفت: امیدواریم با استفاده از تجربیات ۴۰ ساله گذشته به استناد بیانیه گام دوم انقلاب گام هایی برداریم که عقب ماندگی های فعلی جبران شود.

آقای رئیسی گفت: برای ساماندهی بافت تاریخی اطراف حرم مطهر رضوی باید طرحی نو ایجاد شود تا بتوان مظاهر فرهنگی و میراث گرانقدر دلبستگی به امام هشتم حفظ شود در عین اینکه بازسازی نیز انجام می شود.

او گفت: توسعه یافتگی در تمام استان ها باید با حفظ هویت فرهنگی باشد.

به گفته رئیسی دولت از طرح های فرهنگی ارائه شده توسط بانوان استقبال می کند.

بنابر تاکید رئیس جمهور دولت سیزدهم در مشورت، حدی برای خود قائل نیست و حتی از نظر مخالفان سیاست خود نیز استقبال می‌کند؛ دولت از نظرات و پیشنهادات همه افراد و گروه‌ها برای انجام امور کشور استفاده خواهد کرد.

رئیس جمهور گفت: پژوهش در موضوعاتی مانند نظام بانکی، مالیات، بیمه، واردات و صادرات و رمز ارزها موجب بازگشایی گره‌ها می شود. این مسائل می تواند به عنوان موضوع پژوهش در حوزه های علمیه قرار گیرد و دولت هم از این پژوهش ها استقبال می کند، ارتباط بین دولت و مجموعه های اندیشه ورز می تواند گره گشا باشد.

حجت الاسلام و المسلمین رئیسی گفت: برای «برنامه تحول دولت» وقت زیادی گذاشته شده و بسیاری از اندیشکده ها در این زمینه نقش داشتند.

به گفته رئیس جمهور قریب به ۲۸ دستگاه در موضوع عفاف و حجاب مسئولیت دارند، کار فرهنگی در زمینه حجاب تقدم بر کار قهری دارد.

 در این برنامه برای ۳۷ موضوع مهم کشور برنامه ریزی شده، در این برنامه چالش ها، رویکردهای دولت و تحول ها آمده است.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

تازه ترین اخبار