کارشناسان سازمان هواشناسی براساس اطلاعات ماهواره‌ای پیش‌بینی کرده‌اند امروز جمعه ۲۰ دی‌ماه آسمان اغلب نقاط ایران ابری همراه با بارش برف و باران متناسب با ارتفاع مناطق است این درحالی است که هشدار بروز سیلاب در جنوب شرقی ایران صادر شده است.

به گزارش کناره، کارشناسان سازمان هواشناسی امروز جمعه 98/10/20 با در نظر گرفتن اطلاعات موجود نقشه‌های ماهواره‌ای شرایط جوی کشور را برای 24 ساعت آینده این‌گونه پیش‌بینی کرده‌اند؛  فعالیت سامانه بارشی مستقر در ایران باعث شده تا آسمان بیشتر نقاط کشور ابری همراه با بارش برف و باران باشد، این درحالی است که همین اطلاعات نشان می‌دهد طی 24 ساعت آینده بارش‌های قابل توجهی در جنوب شرقی ایران خواهیم داشت که احتمال جاری شدن سیل را تقویت می‌کند.

🔹گرمترین و سردترین نقطه ایران: اطلاعات ارسال‌‌شده از ایستگاه‌های هواشناسی در شهرهای مختلف به سازمان هواشناسی نشان می‌دهد امروز 20 دی‌ماه 98 بوشهر با 22 درجه سانتی‌گراد بالای صفر گرمترین نقطه و شهرستان زنجان با4 درجه سانتی‌گراد زیر صفر سردترین نقطه کشور است.

 

🔹 وضعیت جوی استان‌ها: اطلاعات ماهواره‌ای از شرایط جوی کشور نشان می‌دهد امروز 98/10/20 بیشتر نقاط کشورمان آسمانی ابری همراه با بارش برف و باران  خواهند داشت؛ به این ترتیب شرایط جوی استان‌ها در 24 ساعت آینده این گونه است؛

اردبیل، گیلان، مازندران، خراسان رضوی، خراسان جنوبی، سیستان و بلوچستان، هرمزگان، فارس، کهگیلویه و بویراحمد، بوشهر، چهارمحال و بختیاری، مرکزی، همدان، اصفهان، ایلام ابری همراه با بارش برف و باران که در نقاط مرتفع بارش به صورت برف است. آذربایجان شرقی، لرستان، خوزستان، سمنان صاف تا قسمتی ابری همراه با وزش باد ملایم . جزایر قشم، کیش، ابوموسی، خارک، کرمانشاه، کردستان، زنجان، گلستان، آذربایجان غربی نیمه ابری همراه با براش پراکنده است. هشدار کارشناسان سازمان هواشناسی درباره بارش‌های قابل ملاحظه به صورت رگبار در استان‌‌های کرمان، سیستان و بلوچستان و بخش‌هایی از هرمزگان اینگونه است که این بارش‌ها قابل ملاحظه است و احتمال جاری شدن سیل بسیار قوی خواهد بود. به همین دلیل ساکنان و مسافران باید درنظر داشته باشند از اقامت یا تردد در حاشیه رودخانه‌های فصلی یا محل‌هایی که احتمال جاری شدن سیل در آنها وجود داردجدا خودداری کنند.

🔹وضعیت جوی پایتخت: کارشناسان سازمان هواشناسی آسمان پایتخت را امروز جمعه 20 دی‌ماه 98 نیمه‌ ابری همراه با بارش پراکنده در ارتفاعات پیش‌بینی کرده‌اند، بنابراین تهرانی‌ها امروز آسمانی نیمه‌ ابری تجربه می‌کنند که در دامنه‌های جنوبی البرز بارش باران دور از انتظار نیست و در گرمترین ساعت 8 درجه سانتی‌گراد بالای صفر و در خنک‌ترین ساعت هم  1 درجه سانتی‌گراد زیر صفر برای تهران پیش‌بینی شده است.

🔹وضعیت راه‌ها: کارشناسان اداره راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای با درنظر گرفتن اطلاعات امروز 20 دی‌ماه سازمان هواشناسی و گزارش‌های دریافتی از ایستگاه‌های مستقر در سراسر مسیرهای مواصلاتی کشور اعلام کرده‌اند، علی‌رغم آغاز بارش‌ برف از روز چهارشنبه گذشته در شمال غربی و برخی مناطق شمال کشور تمامی راه‌های مواصلاتی باز است و تردد خودروها به‌طور عادی در آنها ادامه دارد، اما شرایط جوی ناپایدار در برخی نقاط عاملی است که تردد در آن مناطق کندتر از سایر نقاط انجام شود. بنابراین رانندگانی که قصد تردد در محورهای مواصلاتی کشور را دارند قبل از حرکت با استفاده از اطلاعات سامانه ترافیک جاده‌ای www.141.ir یا تلفن‌ گویای 141 می‌توانند زمان و مسیر سفر خود را مدیریت کنند. اما به‌طور کلی محورهای منتهی به پایتخت امروز این شرایط جوی را دارند؛ به گفته کارشناسان اداره راهداری و حمل و نقل جاده‌ای محورهای مواصلاتی در جنوب استان کرمان، استان سیستان و بلوچستان و بخش‌های شرقی استان هرمزگان امروز و فردا به دلیل بارش‌های قابل توجهی که پیش‌بینی شده است احتمالا لغزنده و در برخی مناطق دچار آبگرفتگی خواهد شد.

• محور ــ هراز: در کل مسیر آسمان ابری گزارش شده اما از آبعلی به بعد بارش‌های پراکنده برف و باران متناسب با ارتفاع منطقه دور از انتظار نیست.

• محور فیروزکوه: در کل مسیر آسمان ابری همراه با بارش برف و باران گزارش شده است که در ارتفاعات بارش برف موجب کاهش دید افقی می‌شود.

•محور کرج ــ چالوس: در کل مسیر آسمان ابری همراه با بارش برف و باران گزارش شده است که در ارتفاعات بارش برف موجب کاهش دید افقی می‌شود.

•محور تهران ــ قزوین: کل مسیر آسمان کمی تا قسمتی ابری بدون پدیده خاص جوی گزارش شده است.

•محور قزوین ــ رشت: در کل مسیر آسمان ابری همراه با بارش برف و باران گزارش شده است که در ارتفاعات بارش برف موجب کاهش دید افقی می‌شود.

• محور قزوین ــ زنجان ــ تبریز: در کل مسیر آسمان ابری همراه با بارش برف و باران گزارش شده است که در ارتفاعات بارش برف موجب کاهش دید افقی می‌شود.

• محور سمنان ــ دامغان: در کل مسیر آسمان نیمه ابری بدون پدیده خاص جوی گزارش شده است.

• محور بجنورد ــ اسفراین: آسمان کل مسیر نیمه ابری بدون پدیده خاص جوی گزارش شده است.

انتهای پیام/

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

تازه ترین اخبار