مدیر کل محیط زیست استان مازندران گفت: آتش سوزی پوشش گیاهی بخشی از شبه جزیره میانکاله که عصر روز گذشته ، چهارشنبه آغاز شد با تلاش نیروهای اطفای حریق نهادهای مختلف بامداد امروز مهار شد.

 

به گزارش کناره ، حسینعلی ابراهیمی کارنامی  گفت: عصر روز گذشته آتش سوزی در انارستان وحشی و بوته ها در شبه جزیره میانکاله در شرق مازندران رخ داد که پس از اطلاع از این موضوع نیروهای اطفای حریق و یگان حفاظت محیط زیست بهشهر، بندر امیراباد و آتش نشانی بهشهر به همراه تجهیزات خود به این منطقه رفتند.

وی ادامه داد: بعد از ۱۳ ساعت تلاش این نیروها، آتش در این منطقه ساعت حدود ۲ بامداد خاموش شد.

مدیر کل محیط زیست مازندران وسعت منطقه آتش گرفته را ۴۰۰ هکتار اعلام کرد و افزود: عامل انسانی، علت بروز آتش سوزی در این منطقه است.

وی با اشاره به اینکه این نخستین آتش سوزی امسال در منطقه میانکاله است، گفت: هرساله در این منطقه آتش سوزی در پوشش گیاهی رخ می دهد که غالباً عامل انسانی دلیل آن است.

پیش از این معاون محیط زیست مازندران نیز از به صدا در آمدن زنگ آتش سوزی در مراتع استان خبرداد و گفت که با توجه به بارش های خوب امسال و رشد پوشش گیاهی اکنون و بعد از یک دوره گرمای هوا این علف ها خشک شده و با جرقه ای مختصر قابلیت اشتعال را دارند.

شبه جزیره میانکاله با احتساب تالاب بین المللی میانکاله و شبه جزیره آشوراده در استان گلستان که تحت مدیریت محیط زیست مازندران اداره می‌شود حدود ۶۸ هزار هکتار را شامل می‌شود که سالانه ۱.۵ میلیون پرنده در این ذخیره گاه زیست کره در فصول مختلف سال تغذیه می‌کنند./ایرنا

انتهای پیام/

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

تازه ترین اخبار