آخرین مرحله مقابله ترامپ با انقلاب اسلامی تروریستی اعلام کردن سپاه پاسداران انقلاب اسلامی بوده است این حربه ترامپ و کاخ سفید اگر می گرفت برای نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران بسیار خطرناک بود ؛ اما خدا خواست و برعکس این مسأله باعث اتحاد همه مردم و مسئولان کشورمان شد .

به گزارش کناره، در ۱۱ فوریه ۱۹۷۹ انقلابی در یکی از کشورهای جنوب غربی قاره آسیا رخ داد که با توجه به ماهیت آن دو تفکر بزرگ آن زمان جهان دو قطبی یعنی کمونیسم و لیبرال دموکراسی را به چالش کشید و علت آن نیز ارائه مدلی برگرفته از آخرین دین الهی بود که با شعار نه شرقی و نه غربی جمهوری اسلامی آن دو ایدئولوژی مذکور اومانیستی و غیر الهی را نفی کرد .

هنر رهبر این انقلاب که خود عالم دین اسلام بود ، آوردن دین به عرصه حکومت بود و این روش الهام گرفته از سیره انبیاء الهی و امامان معصوم (ع) بوده است .

از ابتدای پیروزی این انقلاب هر دو تفکر غیر الهی راه مخالفت با آن برای در امان بودن حیات خود را در برگرفتند و به علت ضعف های کثیری که تفکر کمونیسم داشت که ماده را دارای اصالت می دانست و دین را به طور کل افیون توده ها ؛ پس از اندکی دچار فروپاشی شده و ایدئولوژی لیبرال دموکراسی که قدرت هم طراز خود را آن تفکر فروپاشیده می دانست نظریه تک قطبی و دهکده جهانی را بیان نمود .

انقلاب اسلامی پس از پشت سر گذاشتن یکی یکی مشکلات و موانع ، برعکس اندیشه های غربی و شرقی اومانیستی که خیال از بین رفتن چند ماه انقلاب اسلامی به علت عدم وابستگی به تفکرات و قدرت های برتر شرقی و غربی آن زمان می دانستند ، خصوصاً پس از عملیات بیت المقدس و فتح خرمشهر ( عملیات مشترک سپاه و ارتش به تدبیر حضرت امام (ره) ) دریافتند که این انقلاب برگرفته از یک ایدئولوژی مستحکم است که در صورت حیات بیشتر ممات آنان به خطر می افتد ، پس نظامان غربی بر طبق نظریه فرانکسیس فکومایا خود را برترین و آخرین ایدئولوژی حاکم می دانستند در صدد مقابله جدی تر با انقلاب اسلامی افتادند .

امروز پس از گذراندن چهار دهه از پیروزی انقلاب اسلامی و ابتدای دهه پنجم که هیچ انقلابی به این دهه نرسیده مگر آنکه در ارزشهایی که بر اساس آن انقلاب کرده و یا اندیشه های رهبران آن تغییر حاصل شد .

چهار دهه ای که از عمر انقلاب اسلامی به عنوان آخرین تفکر الهی می گذرد شاهد هجمه هایی از ایالات متحده آمریکا به عنوان نماد آخرین تفکر غیر الهی و هم پیمانانش در مقابل آن بودم که هر دهه براساس مقتضیات زمان نوعی هجمه را به عنوان تاکتیک دهه استفاده می نمودند اما وقتی در اواخر دهه چهار با یک تاکتیک ترکیبی نیز موفق به مهار و استحاله انقلاب اسلامی نگردیدند و چون انقلابی که به چله عمر خود برسد مهار آن تا حدود زیادی غیر ممکن است و به احتمال زیاد در این دهه پیش رو یک ایدئولوژی باید فرو ریخته و ایدئولوژی دیگر نهایی گردد پس با توجه به شرایطی که درانتخابات ریاست جمهوری آمریکا در مورخ ۸ نوامبر ۲۰۱۶ پیش آمد دونالد ترامپ با پیروزی بر هلاری کلینتون چهل و پنجمین رئیس جمهور ایالات متحده با تعجب همگان شد .

دلیل رأی آوری ترامپ را می توان در موارد زیر جستجو کرد :

1- ترامپ تاجری موفق و نویسنده کتاب های کارآفرینی و موفقیت بود .
2- وی مجری تلویزیونی در آمریکا بوده است .
3- ترامپ با توجه به تاجری خود توانست برند سازی برای خود با صرف هزینه های بسیار کند .
4- بسیاری از نخبگان و رسانه های آمریکا با وی مخالف بودند و او این تهدید را با پروژه مظلوم سازی به فرصتی برای همراهی افکار عمومی با خود تبدیل نماید .
5- حملات هیلاری کلینتون و تیم رسانه ای وی زود هنگام به ترامپ صورت گرفت و تا زمان رأی گیری آن مسائل افشا شده به ورطه فراموشی سپرده شد .
6- تأکید زیاد کلینتون در تبلیغات انتخاباتی خود به رنگین پوستان باعث عدم استقبال زیاد سفید پوستان که اکثریت جمعیت ایالات متحده را تشکیل می دادند گردید .
7- ضعف جسمانی خانم کلینتون و سوء استفاده کردن ترامپ و تیمش از این مسأله .
8- مسأله اقتدارگرایی آمریکا و القاء آن به آمریکائیان همانند بت من ، سوپر من و ... و جنسیت خانم بودن کلینتون
9- تغییر ذائقه مردم آمریکا بر طبق سبک زندگی آمریکائی و خوش آمدن از مردی چون ترامپ با موارد فساد اخلاقی بسیار و عدم به حساب آوردن زنان
10- عملکرد بد اقتصادی دمکراتها در 8 ساله قبل انتخابات مذکور
11- حمایت لابی صهیونیسم و آی پک از ترامپ با ارائه قول انتقال سفارت آمریکا به قدس شریف ( کاری که هیچ یک از ریاست جمهوران پیشین آمریکا جرأت و حماقت انجام آن را نداشتند .)

پس از گذشت چهار دهه و اتخاذ چهار استراتژی اتاق های فکر آمریکا که حدود 2700 اندیشکده است و خصوصاً شورای روابط خارجی ایالات متحده که از نخبگان سیاسی هر دو حزب آن کشور متشکل و تصمیم گیری های لازم در این باب آنجا اتخاذ می گردد به این نتیجه رسیدند که فردی همچون ترامپ عاقل دیوانه نما به ریاست جمهوری آمریکا منصوب تا در فینال درگیری آخرین ایدئولوژی دین الهی با آخرین ایدئولوژی اومانیستی ؛ اگر پیروز آنان گشتند که بگویند همان شد که طبق کتاب پایان تاریخ و آخرین انسان اندیشه ما برتر بوده و هستیم و کسی را یارای مقابله با ما نیست و اگر شکست خوردند می گویند که ترامپ دیوانه با تصمیم غیر عاقلانه اش نظام ایالات متحده و ایدئولوژی لیبرال دموکراسی را به سقوط کشاند .

اما چرا پس از تصمیم های ناگهانی و به ظاهر غیر عاقلانه ترامپ ؛ در آخرین تصمیمش در کاخ سفید، سپاه پاسداران انقلاب اسلامی را تروریسم اعلام کرد ؟

اولین مطلبی که باید در نظر داشت و در تحلیل های خود از آن بهره گیریم مسأله تاجر بودن ترامپ است و تاجر همیشه به دنبال سود است .

وی در فینال مقابله با انقلاب اسلامی تصمیماتی را اتخاذ نموده تا با تحریک نظام برگرفته از ایدئولوژی اسلام ناب محمدی (ص) و عکس العملی که آنان انجام می دهند ؛ انقلاب اسلامی را به گوشه رینگ برده و ضربه نهایی را به آنان وارد نماید .

1- اغتشاش عمومی کردن اعتراضات اقتصادی مردم ایران

دی ماه سال 1396 بود که اعتراضات مردمی برای موضوع موسسات مالی و اعتباری در مشهد و سپس دیگر شهرهای کشور آغاز گردید ؛ ایالات متحده آمریکا از این اعتراضات موج سواری کرده ، با اقدامات دیگر و جنگ ارزی که شروع نمود، شوک اقتصادی را به ایران وارد و آن را به اعتراضات عمومی و سپس اغتشاشات سراسری تبدیل کنند .

• صرافی های دبی از جمله مکانهایی بود که برای دور زدن تحریم ، ایران از آن بهره می برد و آمریکا در جنگ ارزی نظارت های خاصی برآنان بست و بازار ارزی ایران را تا حدودی ملتهب نمود .
• سپس از طریق برخی از عوامل خود در کشورهای مرتجع و هم سو با خود در منطقه اقدام به خرید ارزهای داخل ایران و خارج نمودن از کشور و بهم خوردن تعادل عرضه و تقاضا در بازار ارز داخل ایران شد .
• و در نهایت با استفاده از فضای مجازی در ید آنان و خصوصاً کانال های تلگرامی چه آنانی که نقش اپوزیسیون را بازی می کنند و چه آنانی که برای تعیین قیمت ارز و طلا ساخته و پشتیبانی می شدند به التهاب بازار کمک می کرد ؛ نقش آنان زمانی بسیار بارز می شد که بازار تعطیل می شد ( در شب و ایام تعطیل ) .

اوج این امر در تعطیلات نوروز سال 97 بود که دلار در ایران تا 200/000 ریال هم رسید زمانی که بازار تعطیل و تأثیر آن بر قیمت ارز تقریباً هیچ است .

این امر کاخ سفید را بر این داشت که با حمایت و پشتیبانی بیشتر برنامه ای برای تعطیلات نوروز سال 98 و ملتهب کردن بیشتر بازار ارز و طلا و ایجاد موج گسترده تر اعتراضات مردمی و تقابل مردم و نظام را ایجاد نمایند .

تدبیر رهبری و ایجاد بانک مشترک با کشورهای مورد معامله ایران همچون هند و روسیه و سپس کم کم تبادل ارزی از صرافی های دبی و انتقال آن به کشورهای همسایه و کاهش آقایی دلار در ایران که اینان پس از تغییر رئیس بانک مرکزی صورت پذیرفت ، ضد تاکتیک ایران در جنگ ارزی فی ما بین بوده است .

اما با اقدامات خوب سیستم های نظارتی ، امنیتی ، انتظامی و قضائی و اطلاع رسانی رسانه های خودی و خصوصاً رسانه ملی مردم عزیز هوشیار و در زمین دشمن بازی ننمودند .

2- خروج از برجام آمریکا

ترامپ با فرض آنکه با اعلام خروج از برجام ، ایران نیز از برجام خارج می گردد خصوصاً اینکه رهبر انقلاب اسلامی پیشتر بیان داشتند که اگر آنان برجام را پاره کنند ما آن را آتش می زنیم ؛ خروج ایالات متحده را از توافق هسته ای اعلام کرد .

اما ایران با توجه به سه اصل اساسی سیاست خارجه خود (حکمت، عزت و مصلحت ) طبق بیان مقام معظم رهبری ؛ خویشتن داری نمود و مصلحت را در آن زمان بر عدم خروج شتاب زده در برجام دید .

اگر ایران عکس العمل عجولانه به خروج ترامپ می داد که خود ترامپ نیز فکر می کرد چنین شود، آمریکا یک اجماع عمومی با دیگر کشورها که ایران منتظر بهانه برای خروج از توافق هسته ای بود و دنبال سلاح هسته ای است را صورت می داد و پرونده ایران را به فصل 7 شورای امنیت سازمان ملل ببرد .

اما ایران با هوشیاری افکار عمومی دیگر کشور را همراه با خود و علیه آمریکا کرد که ایران برای توافقات بین المللی که امضاء می کند ارزش قائل می شود و آمریکا قائل نیست .

لذا باز هم با هوشیاری اکثریت مردم و مشاهده خباثت آمریکا در 13 آبان سال 97 یک راهپیمایی ضد استکباری پورشورتری نسبت به سال های گذشته در ایران اسلامی بودیم .

3- آخرین مرحله مقابله ترامپ با انقلاب اسلامی تروریستی اعلام کردن سپاه پاسداران انقلاب اسلامی بوده است

این حربه ترامپ و کاخ سفید اگر می گرفت برای نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران بسیار خطرناک بود ؛ اما خدا خواست و برعکس این مسأله باعث اتحاد همه مردم و مسئولان کشورمان شد .

در این میان سیل که برخی از استان های کشور و برخی از هموطنان مان را مورد آسیب قرار داده بود ، باعث آن شد که عموم مردم ببینند و باز هم به آنان ثابت گردد که سپاه برخلاف آنچه در رسانه های صوتی ، تصویری و مجازی دشمنان می گویند در خط مقدم حمایت از مردم و حفظ و حراست از کشور و شهروندان آن است .

علل این تصمیم خصمانه علیه سپاه پاسداران انقلاب اسلامی توسط کاخ سفید به شرح زیر است :

مطابق اصل 150 قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران :

سپاه پاسداران انقلاب اسلامی که در نخستین روزهای پیروزی این انقلاب تشکیل شد، برای ادامه نقش خود در نگهبانی از انقلاب و دستاوردهای آن پابرجا می‌ماند. حدود وظایف و قلمرو مسوولیت این سپاه در رابطه با وظایف و قلمرو مسوولیت نیروهای مسلح دیگر با تأکید بر همکاری و هماهنگی برادرانه میان آنها به وسیله قانون تعیین می‌شود.

می بینیم که فرقی که سپاه با ارتش دارد در این است که طبق قانون وظیفه حفظ و حراست از انقلاب و دستاوردهای آن به سپاه محول شده که این حراست ممکن روزی در مسائل نظامی باشد، روزی در عرصه فرهنگ، روزی در حوزه اقتصاد و ...

• هنگامی که حمله نظامی برای از بین بردن انقلاب اسلامی به ایران اسلامی می کنند سپاه و بسیج جلوی آنان می ایستند و با اینکه 8 سال 38 کشور در جبهه مقابل ایران بودند اما یک وجب از خاک کشور را از دست ندادیم .
• هنگامی که در عرصه سیاسی هجمه وارد می کنند سپاه و بسیج با بصیرت افزایی و روشنگری به مقابله با آنان می پردازند .
• هنگامی که تهاجم ، شبیخون ، ناتو و قتل عام فرهنگی می کند سپاه و بسیج با اقدامات فرهنگی به مقابله با آنان پرداخته و حتی گاهی آتش به اختیار از انقلاب و دستاوردهای آن حفاظت می کنند .
• هنگامی که جنگ اقتصادی راه می اندازند ، سپاه و بسیج با رویکرد اقتصاد مقاومتی اقدام به جهاد سازندگی می نماید و به یاری مردم می شتابد .
• هنگامی که 7 هزار میلیارد دلار آمریکا در منطقه جنوب غربی آسیا هزینه می کند و در نهایت برای کریسمس که ترامپ می خواهد به سربازان آمریکایی مستقر در عراق سر بزند باید با هواپیمای چراغ خاموش فرود بیاید و در همان حوالی ریاست جمهوری ایران اسلامی به عنوان نماینده نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران دو بار رسماً مورد استقبال رئیس جمهور عراق قرار می گیرد .
• در بیشترین تحریم های فلج کننده ایران ، سپاه توانست پروژهای بسیاری را در ایران به انجام برساند ؛ همچون جاده ها ، سد ها ، پالایشگاه و...
• در ابتدای انقلاب و جنگ ایران نمی توانست یک سیم خاردار بسازد و به او هم نمی دادند توانست به تکنولوژی هوا و فضا و موشک های بالستیک و ساخت زیردریایی و پهپاد دست پیدا کند .
• داعش ساخته شده توسط آمریکا ( طبق بیان ترامپ در تبلیغات انتخابات ریاست جمهوری سال 2016 ) را سپاه توانست طبق قول سردار سلیمانی ( فرمانده سپاه قدس) از بین ببرد .
• دولت و مردم عراق و سوریه را نجات داد.
• نقشه خاورمیانه جدید آمریکا را با شکست مواجه کرده و امنیت رژیم اشغال گر قدس را به پایین ترین نقطه خود رسانده است .
• محور مقاومت را هدایت و حمایت کرده تا امنیت ایران در منطقه به حداکثر مقدار خود رسیده و نقشه های غرب ، آمریکا و اسرائیل را با شکست مواجهه کرده است .
• و...

و اینگونه بود که برای اولین بار کاخ سفید یک نهاد وابسته به دولت رسمی ( سپاه پاسداران انقلاب اسلامی) را به عنوان یک گروه تروریستی اعلام نمود تا بتواند به انقلاب اسلامی ضربه بزند چرا که سپاه ستون خیمه انقلاب است و آنان می خواهند ستون انقلاب اسلامی را زده تا بتوانند انقلاب اسلامی را بزند و در نهایت نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران را به استحاله بکشاند .

اما همان گونه رهبری پیش بینی کرده بود این حرکت آمریکا سپاه را محبوب تر می کند و گربه رقصانی آمریکا علیه سپاه به جایی نخواهد رسید ما شاهد یکپارچگی حمایت از این نهاد انقلابی در کشور هستیم .

در تاریخ 01/02/98 شاهد تغییر فرمانده کل سپاه با ابلاغ فرمانده کل قوا ، مقام معظم رهبری بودیم که سردار سرلشکر حسین سلامی را به این سمت منصوب نمود .

به نظر می رسد که این انتصاب دارای دلایل زیر می باشد :

• دارا بودن رزومه و تجربه قوی سردار سلامی
• مقبولیت زیاد وی در بین فرماندهان نظامی و انتظامی و مسئولان کشوری
• اتخاذ مواضع شفاف و محکم در برابر دشمنان ، خصوصاً آمریکا و هم پیمانانش
• اقتدار و صلابت در کلام و سخنرانی های وی
• سبقه فرهنگی و بصیرت دینی داشتن سردار سلامی
انشاالله در این شرایط حساس کشورما شاهد اقتدار هر چه بیشتر این نیروی نظامی و کمک بیشتر جهت مردم و انقلاب تا رسیدن به تمدن نوین اسلامی باشیم .

و من الله توفیق
مجتبی لشکربلوکی ؛ کارشناس ارشد حقوق ، مدرس معارف انقلاب اسلامی

انتهاي پيام/

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

تازه ترین اخبار