مدیرکل شبکه پایش سازمان هواشناسی گفت: با توجه به نفوذ جریانات شمالی ، امروز و فردا ( شنبه و یکشنبه ) شاهد کاهش 5 تا 10 درجه ای دما در استان های ساحلی خزر خواهیم بود.

به گزارش کناره مسعود حقیقت روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار علمی ایرنا افزود: فردا ضمن اینکه کاهش 4 تا 7 درجه ای دما را در استان های واقع در دامنه های جنوبی البرز مرکزی و شرق رخ می دهد تهران نیز قدری خنک می شود.

وی با اشاره به بارش های روز گذشته در کشور اظهار داشت: روز گذشته بارش های خوبی را در برخی از مناطق کشور از جمله بیله سوار و پارس آباد در استان اردبیل، رودسر، نوشهر، گرمی ، بندر گز، هاشم آباد، رشت، شورآباد، رامسر، آستارا، علی آباد، دشت ناز و بسیاری از مناطق نیمه شمالی کشور شاهد بودیم.
مدیرکل شبکه پایش سازمان هواشناسی افزود: بعد ازظهر روز گذشته دماوند 6 دهم میلیمتر، شمیرانات 9 دهم، فیروزکوه 3 دهم و تهران هم یک میلیمتر بارش داشته است.
حقیقت ادامه داد: این سامانه امروز و فردا به تناوب در بخشی از نقاط استان های واقع در غرب، جنوب غرب، مرکز، دامنه های زاگرس، استان های ساحلی خزر، شمال شرق و استان های واقع در دامنه های جنوبی البرز که تهران را هم شامل می شود رگبار باران، گاهی رعد و برق و وزس باد شدید را به دنبال خواهد داشت.
وی گفت: شدت بارش ها امروز در شمال خراسان رضوی، استان مرکزی، شمال آذربایجان شرقی و غربی خواهد بود و فردا در شرق لرستان، شمال خراسان رضوی و برخی از نقاط آذربایجان شرقی، غربی، استان مرکزی، قم، تهران ، البرز ، قزوین و زنجان ادامه دارد.
مدیرکل شبکه پایش سازمان هواشناسی با بیان اینکه امروز دریای خزر مواج است افزود: روزهای یکشنبه و دوشنبه با توجه به وزش باد شدید در مناطق شمال شرق ، شرق، شرق یزد، شرق اصفهان، استان مرکزی، سمنان، قم، قزوین، البرز، تهران بروز گرد و خاک پیش بینی شده است.

توصیه های هواشناسی
حقیقت تاکید کرد: با توجه به فعال بودن این سامانه در کشور عشایر نقاط ذکر شده از رفتن به ارتفاعات اجتناب کنند چون احتمال برخورد صاعقه وجود دارد، همچنین کشاورزان این مناطق از محلول پاشی و سم پاشی خودداری کنند و اگر محصولی برداشت کرده اند که بر روی زمین است حتما به مناطق امن و سر پوشیده منتقل کنند.

انتهای پیام/

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

نظرسنجی

تازه ترین اخبار